Tüm Saç Renkleri

Moda Tasarım Dersleri : Brit nedir?

moda tasarım dersleri : brit nedir? 1Birit aslında kumaşlara taktığımız ve hemen hemen her kıyafette karşılaştığımız ama nedense adını çok az insanın bildiği ve daha çok tekstil sektöründe terzilerin ve moda tasarımcılarının adını bildiği mesleki bir terimdir.

Brit Bantolon, etek, bluz vs gibi kıyafetlerimizi asmak ya da kemer takmak için genellikle kıyafetin görünmeyen kısımlarına geçirilen bağlama ucudur. Genellikle britler gizlenir görünmez. Etek ve pantolonlarımızda yer alan kumaş bağlama yerlerine Brit adı verilir.

Brit Nerelerde Kullanılır.

Britler genellikle iki parçadan oluşurlar. Dişi ve Erkek iki kısma ayrılır denilebilir. Bir nevi kopça, çıt çıt görevi görür ve tutturma görevi, bağlama görevi görür. Görsel’de düğme ve brit örneği gösterilmiştir.

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et