Tüm Saç Renkleri

Drape Nedir Nasıl kullanılır?

drape nedir nasıl kullanılır? 1Drape Nedir? Aslında terzilikte sıklıkla kullanılan özellikle abiye elbiselerde ve bazen de gelinlik modellerinde karşımıza çıkan kat kat dikilerek oluşturulan ( Kıyafetin bir bölümü) kısmıdır.

Nerelerde kullanılır

Drape detayları genellikle Elbiselerde, gömleklerde, bluzlar ve eteklerde kullanılmakta ve kumaşın verev, düz ya da pileli şekillerde katlanarak kullanılması ile biçimlendirilir. En çok elbiselerin üst kısımlarında sıklıkla kullanılan bu kesimler daha çok kilolu bayanların vücutlarında daha biçimli hatlar ve güzel bir görünüme sahip olmaları ve bazı noktaları kapatmak için kullanılır. Doğru biçimde kullanıldığında aslında çok elbiseler yaratmak mümkündür tabii terzinin elbiseye verdiği biçim ve elbisenin nasıl kullanıldığı bu noktada çok önemlidir. Özellikle kiloları kapatmak için parlak kumaşlarla yapılan bir elbisenin fazla arebeks durup zamanı yakalamayacağı sanırım aşikardır.

Bakımlı kadın’da  daha önceden yayınlanmış ve drape kesimlerde tasarlanmış konuları sizler için sunmak istedim.

Drape Nasıl Kullanılır?

Türk moda tasarımcıları tarafından en çok abiye elbiselerde kullanılmaktadır. Ancak bizim tasarımcılarımız genellikle kumaşı bol tutup üst tarafı genişletirler ki hanımların kilo sorunu gizlemek burada en büyük maksattır. Yurd dışında modacılar ise tam aksine ince ve uzun bedenlerde bu tasarımı çok daha hoş yakalamaktadırlar.

Drapeli Gelinlik

Drapeli Elbiseler

Drapeli/Büzgülü Mayo ve Bikini Modelleri

Drapeli Mini Etek Yapımı

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et