Tüm Saç Renkleri

Magnezi Kalsine? Nedir Kullanıcı Yorumları

Magnezi Kalsine mide sağlığının korunması ve sindirim sistemi problemlerinin giderilmesinde sık başvurulan, kimyasal yapısı basit, yan etkileri az bir ilaçtır. Kişinin sorunlarına göre hekim tarafından reçete edilen dozlarda etkili sonuçlar verir.

Magnezi Kalsine Etken Maddesi

Magnezi Kalsine her bir kutusunda 100 g magnezyum oksit bileşiği bulundurur. Başka herhangi bir yardımcı madde içermemektedir. Beyaz renkli toz şeklinde satılan ilaç su ile karıştırılarak içilir.

magnezi kalsine? nedir kullanıcı yorumları 1

Magnezi Kalsine Etkisi ve Kullanım Alanları

Magnezi Kalsine su ile karıştırılarak tüketildiğinde vücutta antiasit ve laksatif (bağırsak yumuşatıcı) etki gösterir.

Hazımsızlık, şişkinlik, gaz, mide yanması gibi durumlarda 1 ölçek olarak kullanılırken 3-4 ölçek kullanımı mide ve bağırsak içeriğini yumuşatarak müshil benzeri etki gösterir ve kabızlığı giderir.

Anı zamanda bazı ilaçların kullanımı sırasında midenin zarar görmemesi için de reçete edilir.

Muadil İlaçlar

Magnezi Kalsine ile aynı etkiye sahip ilaçların arasında Magcine yer almaktadır.

Magnezi Kalsine Yan Etkileri

Magnezi Kalsine şiddetli karın ağrısı, kusma, ishal gibi durumlarda ve ileri derece böbrek yetmezliklerinde kullanılmaz. Gebelikte “B” kategorisinde olup gerekli görüldüğünde kullanılabilir.

12 yaş altındaki çocuklar üzerindeki etkileri ilgili çalışma bulunmamaktadır.

Magnezi Kalsine ilacının en yaygın görülen yan etkisi ishaldir. Daha seyrek olarak karın krampları görülebilir. Bunun dışında ilacı kullanırken kaşıntı, kızarıklık, solunum güçlüğü gibi durumların görülmesi ilaç alerjisinin göstergesi olabileceğinden en kısa sürede doktora başvurmak gerekir.

Fiyat

Magnezi Kalsine 100 g toz 1 kutu ilacın 2019 satış Fiyatı 10.24 TL’dir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et