Tüm Saç Renkleri

Sinecod Şurup Nedir?

Sinecod şurup üst solunum yolu enfeksiyonları, alerji gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen öksürüğün giderilmesinde kullanılan antitussif (öksürük giderici) grubu ilaçtır. 

Sinecod Etken Maddesi

Sinecod etken madde olarak her 5 mililitresinde 7,5 mg butamirat sitrat içermektedir. Butamirat sitrat solunumu kolaylaştırıcı etkiye sahiptir.

sinecod şurup
Sinecod Şurup Kaynak: @instagram

Kullanım Alanları

Sinecod şurup grip ve soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları, alerji ve diğer nedenlere bağlı gelişen öksürüğün semptomatik tedavisinde doktorlar tarafından reçete edilmektedir.

Sinecod Nasıl Kullanılır?

Sinecod şurubu doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği belirtilen şekilde kullanmaya özen gösteriniz. İlaç 6-12 yaş arasındaki çocuklarda günde 3 defa 2 kaşık, 12 yaş üzeri adölesan grubunda günde 3 defa 3 kaşık, yetişkinlerde ise günde 4 defa 3 kaşık olacak şekilde kullanılmalıdır. Doz alımlarında kullanılan kaşıkların dereceli kaşık olmasına dikkat edilmelidir. Tedavinin süresi doktorunuz tarafından şikayetlerinize göre belirlenecek olup, ilacın 1 haftadan daha uzun süreli kullanılması önerilmemektedir. 

Sinecod bebeklerde kullanımı kesinlikle yasaktır. 3 yaş altında kesinlikle kullanılmamalıdır. 3-6 yaş arası grup için de kullanımı önerilmez.

Sinecod gebelik kategorisi “B”dir. Gerekli görülen durumlarda kullanılabilir.

Muadil İlaçlar

Sinecod muadili ilaçlar Butamcod, Butamcod Fort, Butirol, Butirol Fort, Codactiv, Codactiv Fort, Cutmirat, Kreval, Kreval Fort, Kreval Max, Notuss, Notuss Fort, Pulmistat Fort, Tamiral, Tusamol, Tuscod şeklinde sıralanabilir.

Sinecod Yan Etkileri

Sinecod yan etkileri arasında sıklıkla uyku hali, mide bulantısı ve ishal gibi durumlar görülmektedir. Bunlar ilacın yaygın şekilde raporlanan ciddi olmayan yan etkileridir ve ilaç kullanımı bırakıldığında kendiliğinden ortadan kaybolur. İlacın nadiren raporlanan yan etkileri ise ciltte döküntü ve alerjik reaksiyonlar durumudur. Bunlar ilacın ciddi yan etkileridir ve ortaya çıkması halinde ilacın etken maddesine karşı ciddi alerjiniz olduğu anlamına gelmektedir. Bu gibi istenmeyen etkilerden herhangi birini fark etmeniz durumunda ilacın kullanımını durdurarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sinecod Şurup Fiyat

Sinecod 7,5 mg 100 ml şurup 2020 güncel satış fiyatı 13.24 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et