Tüm Saç Renkleri

Lansor Nedir? Kullanımı ve Muadili

Lansor, temel sindirim sistemi hastalıkları için önerilen bir ilaçtır. Doktor onaylı reçete karşılığında sadece eczanelerde bulabileceğiniz Lansor’ un etken maddesi lansoprazol adı verilen özel bir bileşiktir.

Bu etken madde mide içindeki besinlerin sindirimi ile görevli olan olan mide özsuyunun fazla salgılanmasını önler. Böylece mideki asitlik düzeyini dengelemiş olur. SANOVEL İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.’ nin ürettiği Lansor 30 miligramlık kapsüller şeklinde üretilir. Bir kutusunda tam 28 adet kapsül bulunur. 2020 yılında güncel fiyatı 29,06 Türk Lirasıdır.

Lansor Ne İşe Yarar?

Mide yanması, mide ekşimesi, mide ve on iki parmak bağırsak ülseri, reflü, yemek borusu yanması ve ülseri, H. Pylori bakterisinden kaynaklanan mide enfeksiyonları gibi sindirim sistemi hastalıklarının tedavinde işe yaramaktadır. Aynı zamanda Zollinger-Ellison Sendromu’ nun tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ilaç hazımsızlık problemlerinde de tercih edilen bir ilaçtır. Genelde doktorlardan tarafından yemek yemeden yarım saat önce bol su tüketilerek kullanılması tavsiye edilmektedir. Kapsül şeklinde bulunan ilacı yutamayan hastalara, kapsülün içindeki taneleri bir meyve suyuna boşaltarak içilmesi önerilir. İlacınızı her gün aynı saatte kullanılması gereken bir ilaçtır. Lansor mutlaka doktor tavsiyesi ile birlikte kullanılmalıdır. Doktorunuza sormadan doz değişikliği yapılmamalıdır.

İlacın kullanımı sonucunda ishal, kabızlık, baş dönmesi ve ağrısı, karın sancısı, alerji gibi yaygın yan etkiler gözükebilir. Bu ilacın uzun kullanımı ile B vitamini ve magnezyum eksikliği, kronik ishal ve bazı böbrek rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Herhangi bir yan etki gördüğünüz takdirde en kısa sürede hekiminize danışmanız gereklidir.

Lansor’un Muadili

Piyasada birçok ilaç firmasında muadili bulunmaktadır. Bu muadiller arasından en çok tercih edilenler, Nobel İlaç Firması’nın ürettiği Lansoprol, Sandoz İlaç Firmasının hazırlığı Lansazol ve Deva Holding A.Ş’ in piyasaya sürdüğü Degastrol’dür.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Levent Gökalp  -  20 Ocak 2021 / 16:25

Lansor ile ilgili olarak yakın tarihte yaşamış olduğumuz bir tecrübeyi paylaşmak isterim. Bir süredir babamın mide hazımsızlığı ve mide şişkinliği sorunları vardı. Birçok reçeteli ilaç kullanmasına rağmen şikayeti geçmedi. Hatta babam şifalı bitkiler ile tedavi konusunda da denemeler yaptı. Ancak bunlardan da bir sonuç alamadı. Son olarak Balıkesir Devlet Hastanesi’nde diğer bir kronik rahatsızlığı için tedavi görürken doktora sindirim sorunu hakkında da bahsettik. Bunun üzerine doktor bir reçete düzenledi ve Lansor kullanmamızı tavsiye etti. O günden sonra günde sadece sabahları 1 tane Lansor kullanmaya başlayan babamda ne mide hazımsızlığı ne de mide şişkinliği kaldı. Daha sonra çevremde de Lansor kullanan ve memnun kalan birçok kişiyi de tanıdım.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et