implant
Tüm Saç Renkleri

Fucithalmic Krem Nedir? Etkileri

Fucithalmic gözde bakterilere bağlı ortaya çıkan konjonktivit, arpacık gibi çeşitli enfeksiyonların tedavisinde etkili antibiyotik içerikli viskoz bir göz damlasıdır.

Etken Maddesi

Fucithalmic %1 anhidr maddeye eşdeğer Fusidik asit hemihidrat etken maddesi içermektedir. Fusidik asit hemihidrat özellikle göz damlalarında kullanılan topikal antibiyotik bir etken maddedir.

Kullanım Alanları Nelerdir?

İlacın reçete edildiği başlıca rahatsızlıklar;

  • Konjunktivit
  • Göz kapağı enfeksiyonu
  • Arpacık
  • Korneanın enfeksiyonu
  • Gözyaşı kesesinin enfeksiyonu
  • Yabancı cisimlerin gözden uzaklaştırılması gibi bakteriyel göz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

İlacı doktorunuz başka şekilde önermediği sürece günde iki defa, her göze birer damla olacak şekilde alt göz kapağınızın içine uygulayınız. Uygulama esnasında ellerinizin hijyenine özen göstermeniz ve tüpün ucunu gözünüze ya da başka bir yere temas ettirmemeniz bakteri ve mikropların bulaşmasını önleyecektir.

Muadil İlaçlar

Fucithalmic muadili ilaçlar Fucitec, Fusix, Stafine’dir. 

Yan Etkiler

Fucithalmic yan etkileri görülme sıklığına göre ilaç uygulanan gözde yanma, batma, rahatsızlık hissi, kırgınlık, tahriş, kaşıntı, ağrı veya göz kuruması ve bulanık görme şeklinde raporlanmıştır. İlacın yaygın olmayan yan etkileri ise uygulama esnasında gözlerde sulanma, kaşıntı, döküntü, göz enfeksiyonunda kötüleşme şeklinde sıralanabilir. İlacın yaygın bildirilen yan etkileri hafif seyirli ve geçici etkilerdir. Ancak daha seyrek olarak görülen yan etkiler ciddi sonuçlar meydana getirebilir. Bu etkilerden herhangi birini fark etmeniz durumunda doktorunuza başvurunuz.  

Fiyat

Fucithalmic %1 viskoz göz damlasının 2020 güncel satış fiyatı 16.55 TL’dir.

Yazar

Dr. Durmuş Ö.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et