Tüm Saç Renkleri

Clindoxyl Jel Nedir? Ne İşe Yarar ve Kullanıcı Yorumları

Clindoxyl Jel Nedir?

Clindoxyl Jel ciltte ortaya çıkan ve istenmeyen akne, koyu renkli noktacıklar ve bazı cilt lekelerinin bertarafı için kullanılan Benzoil peroksit ve  %1 Klindamisin fosfat etkin maddeli bir cilt kremdir.

Ana etken maddelerden olan Benzoil ciltteki istenmeyen siyah ve beyaz noktaların giderilmesinde, Klindamisin fosfat ise aknelerde yer alan bakterilerin yok edilmesi içindir. Clindoxyl Jel aynı zamanda cilt yağ dengesini sağlayarak bu noktaların ve bakterilerin yok edilmesi için oldukça başarılı bir kremdir. Bu makalemizde sizlere Clindoxyl Jel‘in kullanımını, yan etkilerini ve hangi durumlarda kullanılmayacağından bahsedeceğiz.

Clindoxyl Jel piyasada 25 ve 50 gr’lık tüp formunda satılmaktadır.

clindoxyl jel
Kaynak: @xxblogsay

Kullanım Şekli

Doktor tavsiyesi dışında günden bir kez yatmadan önce cilt temizliği yapıldıktan sonra, yüzünüze ince bir katman halinde uygulayınız. Uygulanan bölgede kremin cilt tarafından emilmesini bekleyin. Cildinizin yağ ve nem durumuna bağlı olarak dozu dengeli şekilde artırabilirsiniz. Tedavi süresi doktorunuz size önerdiği şekilde olmalıdır. Yüksek doz ve uzun süreli kullanımlarda kalıcı cilt problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Aynı şekilde tedaviyi erken kesmeniz halinde istenilen sonuç alınmayacaktır. Cildinizde kullanıma bağlı olarak kuruluk ve cilt soyulması görülebilir. Bu durumda harici bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Clindoxyl Jel Kremi 12 Hafta’nın üzerinden kullanılması tavsiye edilmez.

Yan Etkileri

İnsan deneylerinde olası gelişebilecek Clindoxyl Jel‘in yan etkileri şu şekilde olabilir;

 • Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve egzama
 • İlerleyen zamanlarda döküntü
 • Nefes almayı zorlaştıran yüzde şişme, ağız ve boğazda şişlik, ileri reaksiyonlarda nefes tıkanıklığı
 • Uzun süreli ishal ve karın ağrısı
 • Uygulanan bölgede şiddetli yanma, soyulma
 • Deride yanma hissi(Yaygın görülen)
 • Uygulanan bölgede ağrı-acı hissi(Yaygın görülen)
 • Baş ağrısı ve güneşe hassasiyet( Yaygın görülen)

Daha Az Görülen Yan Etkiler

 • Ciltte karıncalanma hissi
 • Deri döküntüsü
 • Kaşıntı ve Aknelerin kötüleşmesi

Yukarıda sıralanan yan etkiler ciddi semptomlardır. Bunlardan biri veya bir kaçı görüldüyse ilacı uygulaması hemen kesilmelidir. Acil tıbbı destek almanız gerekebilir.

clindoxyl jel nedir? ne i̇şe yarar ve kullanıcı yorumları 1

Hangi Durumlarda Kullanılmaz

Hasta geçmiş hikayesinde ilacın etken maddesine karşı (Benzoil peroksit ve %1 Klindamisin fosfat) herhangi bir alerjik semptom gelişen kişilerde görülen;

 • Nefes almada zorluk ve solunum yolarında(Burun, yutak, gırtlak, ağız) ani gelişen şişliklerde,
 • Deride şiddetli başlayan kızarıklık ve aci hissinde
 • Bulanık görme, mide bulantısı ve buna bağlı şiddetli karın ağrısı
 • Deride pullanma ve buna bağlı olarak dökülme

Durumlar ile karşılaşıldığında ilacın uygulaması derhal kesilmelidir ve acil tıbbı müdahale gerekebilir.

Clindoxyl Jel, ergenlik dönemi geçici sivilce ve cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olmaktadır. Bunun yanında yaz aylarında cildi yoğun güneş ışığına maruz kalanlar için bir koruyuculuk sağlamamaktadır. Güneş ışığından korunmak için gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilmektedir. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında yüksek memnuniyet aldığı görülmektedir.  Uygulama bölgesinin temizliği Clindoxyl Jel’in başarısını artıracaktır. Doktor reçetesi ile kullanılması gerekmektedir. Clindoxyl Jel hakkında daha detaylı bilgiyi eczacınızdan alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanmaya başladığım günden itibaren geçen 13 gün neticesinde yüzümdeki mevcut sivilceleri kurutmuştur. siyah noktalara ise henüz çare olamamıştır.

https://eksisozluk.com/entry/21948718

Bu yaştan sonra çıkardığım sivilceler için doktorumun verdiği jel. her gece yatmadan önce sürüyorsunuz, sabah da ılık suyla yıkıyorsunuz. İyi bir ilaç kurutuyor sivilceleri 

https://eksisozluk.com/entry/22490628

3 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et