Tüm Saç Renkleri

Kwellada Losyon Nedir?Kullanmak İçin 3 Neden

   Kwellada losyon, içeriğinde %5 Permetrin bulunduğu için uyuz hastalığının tedavisinde kullanılan bir deri kremidir. Bu içerikte kullanmış olduğum bu krem hakkında kullanıcı yorumumu ve etkilerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Kwellada Losyon

   Uyuz hastalığına, Sarcoptes Scabei ismi verilen bir parazit türü sebep olmaktadır. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu parazit, dünyanın her yerinde ve yaş fark etmeksizin her insanda görülebilir. Yani hiç ummadığınız bir anda benim de yaşadığım gibi, sizin de başınıza gelebilir. Aslında gözle görülemeyecek kadar küçük olsa bile eklem aralıklarınızda ve kasıklarınızda oluşturduğu kirli çizgiler halindeki tünelleri fark edebilirsiniz.

Uyuz dediğimiz akar, vücudunuzda özellikle gece yatarken şiddetli kaşıntılara sebep olacaktır. Bu kaşıntılar ve deride oluşturduğu su dolu keseciklerden dolayı ilk olarak bu hastalık aklınıza gelebilir. Böyle bir durumdan endişelendiğiniz zaman, bir an önce hastanelerin acil servisine ya da bir dermatoloji uzmanına başvurmanız gerekir.

Önemli: resmi web sitesindeki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. aliraif.com.tr

Uyuz tedavisinde ben ne kullandım?

   Bana bu hastalık bulaştığında, oluşan kaşıntıları alerji zannedip ilk iki gün sabretmeye çalıştım. Fakat artık gece dayanılmaz kaşıntıların başlamasıyla doktora başvurdum ve hastalığım teşhis edilmiş oldu.

   Hastalık 15-20 dakika aynı ortamda temas halinde bulunan kişilere bulaşabildiği için eve döndüğümde, ayrı bir odada kaldım ve ailemle ilişki kurmadım. Tabi bu arada doktorumun reçete ettiği Kwellada losyonu temin ettim. Losyonu kullanmadan önce duş aldım.

Daha sonra temiz ve kuru vücudumun, boyundan aşağı tüm bölgelerine, doktorumun bana önerdiği doz olan 40 ml kadar losyonu sürdüm. Özellikle tırnak aralarımın ve eklem yerlerindeki deri aralarının losyonu iyice özümsemesine dikkat ettim. İlacı sürdükten 12 saat sonra banyo yapıp, ilacın vücudumdan tamamen temizlenmesini sağladım.

Kwellada losyon kullandıktan sonra ne oldu?

   Doktorumun tavsiyesiyle aldığım ve kullandığım losyonu kullandıktan sonra ilk 3-4 gün sanki kaşıntımın hiç azalmadığını hissettim. Fakat doktorumun, bu durumun yaşanabileceğini önceden söylediği için endişelenmedim. Aradan bir hafta geçtikten sonra kaşıntım azalmaya başladı ve yaklaşık 2 hafta sonra tamamen iyileştiğimi fark ettim.

   Ben bu losyonla hastalığımdan rahat bir şekilde kurtuldum. Eğer sizin de kendinizde uyuz hastalığı olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuza danışıp Kwellada losyonu kullanabilirsiniz.

Muadilleri nelerdir ?

Bu arada eğer eczanelerde bu losyonu bulamazsanız, kendisiyle eş değer olan Zalvor %5, Metrin %5, Antı Skab %5 deri kremlerinden herhangi birini alabilirsiniz.

Farklı ilaç ve kremler için ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et