Tüm Saç Renkleri

Ursofalk Nedir? Kullanıcı Yorumları

Ursofalk kolestatik karaciğer hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarının önlenmesinde, karaciğer hasarı ile seyreden hastalıkların tedavisinde sıkça reçete edilmektedir.

Uyarı: Ursofalk iç hastalıkları, çocuk hastalıkları, çocuk cerrahisi ve genel cerrahi uzmanları tarafından bizzat reçete edilebileceği gibi bu hekimlerin yazdığı rapor doğrultusunda diğer tüm hekimler tarafından da reçete edilebilmektedir.

Ursofalk Etken Maddesi

Ursofalk her bir tabletinde 250 mg ursodeoksikolik asit içermektedir. Bu etken madde sığır safrasından elde edilen safra asididir.

ursofalk
Ursofalk

Ursofalk Kullanım Alanları

Ursofalk vücutta safranın üretim ve atılma süreçlerinde ortaya çıkan problemlerin ortadan kaldırılması amacıyla reçete edilmektedir. İlacın başlıca kullanım alanları şu şekildedir: 

  • Primer biliyer siroz (safra bozukluğuna bağlı siroz) tedavisinde
  • Safra kesesi fonksiyonlarını bozmayan 15 mm’den küçük safra taşlarını eritmek amacıyla
  • Karaciğer nakli sonrasında safra taşı ve diğer safra bozukluklarının ortaya çıkmasını önlemek amacıyla
  • Gebelikte görülen safra bozukluklarının tedavisinde
  • Kistik fibrozisli hastalarda oluşabilecek safra problemlerinin giderilmesinde

Kullanım şekli: İlacı doktorunuzun belirttiği dozlarda çiğnemeden bol su ile yutunuz. Yemeklerle ilişkisi bulunmamaktadır. Yutmada zorluk çekiyorsanız ilacın süspansiyon formunu kullanabilirsiniz. Günlük doz ilacın kullanım amacına göre hekim tarafından belirlenmektedir.

Muadil İlaçlar

Choludexan, Deoxykol, Proursan, Safrax, Ugefal, Ursactive, Ursodin, Ursomed, Ursovef

Yan Etkileri

Ursofalk kullanımıyla birlikte dışkı yumuşamaya başlar ve ishale ulaşan sonuçlar ortaya çıkabilir. İlacın en sık karşılaşılan yan etkisi budur. Ayrıca daha seyrek olarak karın sağ üst tarafında şiddetli ağrı, safra taşlarının kireçlenmesi ve kurdeşen gibi durumlar da ortaya çıkabilir.

Fiyat

Ursofalk 250 mg 100 kapsül 2019 güncel satış fiyatı 110.98 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et