Tüm Saç Renkleri

Dex Forte Nedir? Ne İşe Yarar?

Ağrı kesici olarak bilinen Dex Forte ilaç yetişkinler tarafından kullanıma uygundur. Vücutta oluşan hafif ağrılar ve kronik hastalıklara bağlı orta seviyedeki ağrıları giderilmesinde etkilidir.

Güncel Fiyatı Nedir?

Ağrı kesici ilacın güncel satış fiyatı 13,61 TL’dir.

dex forte

Etken Maddesi Nedir?

Deksketoprofen trometamole etken maddesine sahip olan Dex Forte, mannitol, magnezyum stearat, polivinil alkol, kroskarmelloz sodyum, titanyum dioksit, talk, lesitin, gibi yardımcı maddeler içermektedir.

Dikkat: pdf reçetesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ne İşe Yarar?

  • Oldukça etkili ağrı kesicilerden biri olarak geçmek bilmeyen diş ağrılarında kullanılabilir.
  • Ağrılı adet sancılarının yaşandığı dönemlerde de kullanımı hem adet söktürücü hem de sancı giderici bir madde olacaktır.
  • Soğuk algınlığı ve burkulma, incinme gibi durumlara bağlı olarak gelişen kas ve iskelet sistemi ağrılarında kullanılabilir.
  • Cerrahi operasyonlar sonrasında doktorun reçete etmesi durumunda kullanılabilmektedir.
  • Romatizmal ağrıların giderilmesinde oldukça işe yaramaktadır.
  • İlacın ateş düşürme ve vücuttaki kasları gevşetme gibi özellikleri de bulunur.

Nasıl Kullanılır?

Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir ilaç olup doktor tarafından önerilen dozlarda tüketilmesi gerekir. İlaç 8 saatte bir 25 mg şeklinde alınması tavsiye edilen kullanım türüdür. Aç karnına tüketilmesi gereken bu ilaçtan en erken yarım saat önce yeme içmeye son verilmiş olması gerekir. Bir günde maksimum 75 mg doz kullanılabilir.

Ergenlerin ve çocukların bu ilacı kullanımı uygun değildir. Kan pıhtılaşması, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği gibi hastalıkların olması halinde kullanılmaması gerekir. Ayrıca emzirme dönemi ve hamileliğin ilk trimester döneminde kullanılmaması gerekir.

Dex Forte Muadili Nedir?

Muadilleri Arveles, Dexday, Dexfull, Dexmol, Dexnac, Leodex, Leodex, Sertofen, Varles, Zırven, Velores, Tiyokas gibi ilaçlardır.

Önemli: İlaç kategorimize göz atarak farklı muadilere göz atabilirsiniz.

Yan Etkileri Nelerdir?

İlaç kullanıcılarında yaygın olarak karın ağrısı, ishal, hazımsızlık, mide bulantıları ve kusma gibi yan etkiler görülebilir. Baş dönmesi, sinirlilik, yorgun olma, çarpıntı, ateşlenme, uyuklama ve kırgınlık gibi yan etkiler de görülebilir. Nadir de olsa adet düzensizlikleri, bayılma, terleme, ülser, sırt ağrısı, sık sık idrara çıkma gibi belirtiler de ortaya çıkabilmektedir.

Kullanıcı Yorumu

Ne yaptıysam geçmek bilmeyen diş ağrım için Dex Forte ilaç kullanmıştım. Yarım saat gibi bir süre içerisinde diş ağrımın geçtiğini gördüm. Yan etki olarak eğer alerjiniz varsa kullanırken doktorunuza danışmalısınız. Benim yüzümde şişliklere neden oldu çünkü. Ayrıca annemin ameliyatından sonra doktor tarafından verilmişti. Çok etkili bir ağrı kesici.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et