Tüm Saç Renkleri

Ketoral Krem Nedir? Kullanıcı Yorumları

Ketoral krem deri üzerinde oluşan mantar enfeksiyonu, dermatit gibi cilt sorunlarına bağlı olarak gelişen kaşıntı, irritasyon ve yanma gibi semptomların giderilmesinde ve enfeksiyona sebep olan mantarların yok edilmesinde etkili “imidazol türevi sistemik antimikotikler” grubuna ait bir ilaçtır. İlacın farkı vücut bölgelerindeki mantar enfeksiyonlarına karşı şampuan, tablet, supozituvar ve vajinal supozituvar gibi formları bulunmaktadır. 

ketoral krem nedir?
Ketoral Krem Nedir?

Ketoral Etken Maddesi

Ketoral Krem etken madde olarak her bir gramında 20 mg ketokonazol içermektedir. Ketokonazol, antifungal yani mantarların hücre zarı yapısında değişiklikler meydana getirip büyümelerini baskılayıcı etki gösteren geniş spektrumlu bir etken maddedir.

ketoral krem nedir? kullanıcı yorumları 1
Vücut mantarı (Tinea corporis) kaynak

Ketoral Deri Kremi Ne İşe Yarar?

Ketoral kremin tedavi amacı ile kullanıldığı başlıca durumlar şu şekilde sıralanabilir;

•    Dermatofit adı verilen mantar türüne bağlı deri enfeksiyonu

•    Deride candida türünde mantarlara bağlı gelişen enfeksiyon

•    Vücut mantarı (Tinea corporis)

•    Kasık mantarı (Tinea cruris)

•    El mantarı (Tinea manus)

•    Ayak mantarı  (Tinea pedis)

•    Leke şeklinde gelişen cilt mantarı (Versikolor)

•    Kepeklenme (Seboreik dermatit)

Ketoral Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz günlük kullanım dozunu ve gerekli tedavi süresini ciltte oluşan enfeksiyonun şiddetine ve türüne göre belirleyecektir. Doktorunuz tarafından farklı şekilde reçete edilmediği sürece ilacı günde bir veya iki kez enfekte olan bölgeyi yıkayıp temizledikten sonra parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak uygulayınız. İlacın gözle temas etmemesine özen gösterin. İlacı uyguladıktan sonra ellerinizi mutlaka yıkayın.

Ketoral krem gebelik kategorisi “C”dir. Hekim tarafından gerekli görülmediği sürece kullanılmamalıdır.

DİKKAT : Özelikle saçta kullanımı için bu ilacın Şampuan olarak kullanılabilir formu’da bulunmaktadır. Ketoral Şampuan ve Konazol Şampuan konularında ayrıntılı olarak etkilerini ve kullanım alanlarını anlattık.

ketoral krem nedir? kullanıcı yorumları 2
Ketorali size gönül rahatlığıyla önerebilirim. Ben kepek sorunu yaşadığım dönemde bu şampuanı kullandım ve bitirdim tekrar aldım şimdi kepekten korunmak için haftada bir kullanıyorum sizlere de öneriyorum.
Ayrıca vücudunuzdaki sivilceler ve mantar için duş jeli olarak kullanabilirsiniz. Kaynak: @bymervedindar

Muadil İlaçlar

Ketoral muadili ilaçlar Fungoral, Ketoderm, Konazol, Nizoral şeklinde sıralanabilir.

Ketoral Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Ketoral krem yan etkileri arasında en sık karşılaşılan durum uygulama bölgesinde oluşan yanma hissidir. Bu etki fark edildiğinde ilacın kullanım sıklığının azaltılması ve durdurulması halinde kendiliğinden kaybolacaktır. İlaç tedavisi sırasında karşılaşılabilecek yaygın olmayan yan etkiler ise; kremin uygulandığı bölgede kanama, kızarma, şiddetli irritasyon, kuruluk, rahatsızlık hissi, iltihap (kontakt dermatit), karıncalanma, ciltte yapışkanlık hissi, döküntü (ürtiker), deride kabarma ya da soyulma şeklinde sıralanabilir. Bunlar ilacın seyrek olarak raporlanan yan etkileridir. Bu gibi etkilerden herhangi birini fark etmeniz durumunda ilacın kullanımını acilen durdurarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ketoral Fiyat

Ketoral %2 krem 40 g 2020 güncel satış fiyatı 14.12 TL’dir

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] ve kremler kategorisinde yazılarımı bulabilirsiniz. Cildinize bu tip diğer sorunlar varsa ketoral krem inceleme yazımıza […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et