Tüm Saç Renkleri

Hametan Krem Nedir? Kullanım alanları – Yorumlar

Hametan Krem, birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılan ve neredeyse tüm evlerde bulunan bir cilt bakım kremidir. Krem ve pomad olarak iki farklı formda olan hametan krem, kolaylıkla eczanelerden temin edilebilmektedir.

Pomat – Pomad : Krem’den farkı kuru yüzeylere yani cildinize ( kuru lezyonlar ) yayarak derinin emmesini sağlayan ve kreme göre daha yağlı olan türevidir.

Mavi kutulu olanı Pomad – Sarı olanı Kremdir.

İnternet üzerinden de temin edebileceğiniz bu kremin 2019 fiyatı 15 TL‘dir.

hametan krem nedir? kullanım alanları - yorumlar 1
Hametan Krem Krem

Önemli: Yeni doğan bebeklerde Pişik olmasını engellemek için genellikle Mavi kutulu olan Kullanılmaktadır.

Hametan Krem Etken Maddesi

100 gram krem içerisinde 25 mg Hamamelis Virginia bulunmaktadır. Ana etken madde olarak kullanılan Hamamelis Virginia’ya ek olarak Propilparaben ve Oksineks kullanılmaktadır.

Hametan Krem Etkileri

Özellikle sivilce, pişik ve yanıklara iyi gelen krem birçok farklı cilt problemi tedavisi içinde kullanılabilmektedir. Cildi nemlendirme ve hücreleri yenileme özelliğine sahip olan krem sürtünme ve sıyrık gibi cilt yaralanmalarında cildin onarılmasını sağlamaktadır.

Hametan Krem Yan Etkileri

İlacın önemli bir yan etkisi bu zamana kadar görülmemiştir. Sadece çok nadir olarak karın ağrısı ve mide bulantısı yapabilmektedir.

Hametan Krem Muadili

İlacın birbirinden farklı 2 adet eşdeğeri bulunmaktadır. Bunlar:
⦁ Hamederm Plus Krem
⦁ Wilkinson Pomad

Bebeklerde Hametan Krem – Pişik Önleyici Olarak Kullanımı

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki biz öncelikle bebeğimize pişik önleyici krem olarak sıklıkla tavsiye edilen Bepanthol  ( Eski adı ile bepanthen Krem satın aldık ) Bir kutu krem 45 tl idi.

Sonrasında yeni anne olan bir yakınımızın tavsiyesi ile hem çok daha ucuz olan hem de alarji ve yan etkileri bulunmayan Hametan krem’e geçtik. Bu nedenle Pişik önleyicide ortalama 20 günde yada 30 günde bitireceğiniz bir krem olduğundan ( sıklıkla kullanıldığından ) Özellikle pişik önleyici olarak bu kremi tavsiye ettiğimizi söyleyebilirim.

12 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisiyim, Özellikle sağlık alanında özgün ve kaliteli içerikler oluşturmaktayım.

İlgili Yazılar

3 yorum

[…] ortaya çıkan makat çatlağı için genellikle doktorlar, pişik için de kullandığınız hametan ( Sarı pomad olanı ) ve ağrı kesici krem olarak da anestol Kremi Günde 4 kez var olan yere […]

Cevapla

Hametan özellikle yanık ve ciltte oluşan ufak kesilerde inanılmaz etkili bir krem

Cevapla
seymaoz  -  21 Ocak 2021 / 10:52

Fiyatına göre performansı oldukça iyi olan bir krem diye biliyorum. Özellikle cilt lekesi güneş yanığı gibi sıkıntılı durumlara birebir çözüm olabilecek bir krem. Yağlı ve yağsız 2 türü var diye biliyorum. Yağsız olanı sivilce için birebir. Deri hastalıklarında da kullanılıyormuş. Yazı için teşekkürler gerçekten bilgilendirici olmuş.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et