Tüm Saç Renkleri

Kumral Saç Rengi Karamel Saç Rengine Nasıl Dönüştürülür?

Kumral saç renginizi karamel saç rengine dönüştürmek için hangi saç boya numaralarını kullanmanız gerektiğini, oksidan derecesini ( volümünü ) ve benim bu uygulama için hangi saç boya markalarını tercih ettiğimi bu konuda size detaylıca anlatacağım.

Karamel saç rengi şüphesiz her kadının sevdiği, her ten rengiyle yakışan uyum yakalayabilen bir saç rengidir.

karamel tonlara boyanmış kumral saç
Karamel tonlara boyanmış kumral saç

 Beyaz, buğday esmer ten farketmeksizin herkesin tercih edebileceği bu saç rengi günümüzde de hala popülerliğini koruyor.

Modası asla geçmeyen bu rengin, küllü kumral saça sahip olan hanımlarımızın,nasıl elde edebileceğini bu yazımızda öğrenelim.

Bebek Kumralı saç rengine de de bakarak belki de alternatif saç boyalarına bakmak isteyebilirsiniz.

Açık Renkli Saçlarda

Bilindiği üzere karamel saç rengi içerisinde dore ışıltılı yansımalar bulunan bir tondur. Açık renk saçlarda bu rengi elde etmek daha kolaydır. Saçlarınız açık kumral ( koyu küllü sarı tonlarına yakınsa) genellikle direk saçlarınızı boyamanız başarılı sonuçlar verir.

açık kumral'dan altın ( dore karamel) saç rengine geçilmiş saç boya örneği.
Açık Kumral’dan Altın ( Dore Karamel) saç rengine geçilmiş saç boya örneği.

Koyu Renkli Saçlarda

Koyu saça sahip hanımlarımız da, boya işlemini tekrarlayarak bu renge kavuşabilirler. Aşağıda boyalı saçlar ve boyasız saçlar için ne yapmanız gerektiği tek tek anlatılmıştır.

Saçlarınız Boyalıysa

Wella koleston perfect 8/07 karamel kuaförlerin karamel saç elde etmek için kullandığı saç boyalarındandır. Saçınızın uzunluğuna göre bir kutu veya 2 kutu 8/07 ve %30luk oksidanla boyamanız gerekmektedir.Aynı şekilde Neva Color markasının açık renk saçlar için 8/7 koyu saçlar için 9/7 numaralı boyalarını da kullanabilirsiniz.

Koleston saç boyası kataloğunda yer alan tüm saç boyalarını paylaştığımız linkten görebilirsiniz. Ayrıca Neva Color saç renkleri kataloğunu’da aşağıda görmeniz mümkündür.

koyu kumral saçlardan karamel kahve saç rengine geçiş.
Koyu Kumral saçlardan karamel Kahve saç rengine geçiş.

Saçlarınız Boyasızsa

Saçlarınız boyasız doğal ve kendi rengindeyse bu boyayı kullanarak kolaylıkla bu renge sahip olabilirsiniz.

Kumral saçlarınız oldukça koyu tonlarda ise;

Tutması zor olan saç renklerinde açma işlemi gerekmektedir.Bunun için kuaförden destek alabilirsiniz ya da tecrübeniz varsa evde kendiniz orial ile açıp sonra da boyayabilirsiniz. Kumral saç da bu tonu kullanmaya çok müsaittir.

kumral saç rengi karamel saç rengine nasıl dönüştürülür? 5

Şayet daha açık karamel tonları kullanmak istiyorsanız boyanızın içine yine Wella coleston 9/07 çeyrek tüp kadar ekleyebilirsiniz. 

Unutmayın: Her boyada olduğu gibi saçınızın rengi tutması ve özdeşleşmesi 1-2 haftayı bulabilir. Rengi saçta oturana kadar sık değil aralıklarla saçınızı yıkamalısınız. 

Boyanızın rengini korumak ve daha uzun vadede kullanmak için sık şampuanlamaktan kaçınmalısınız.

kumral saç rengi karamel saç rengine nasıl dönüştürülür? 6
Doğal kumral görünümüne örnek bir saç rengi. Kuaförün ismini’de verelim @alpersalar

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

2 yorum

Popüler Yorumlar

Güzellik Deniz'de  -  13 January 2020 / 17:30

Merhabalar, karamel tonları birkaç boyamada tutan renklerdendir. Tabi ki saçınızın kendi asıl tonu da rengin oluşmasında önemlidir. Çok koyu saçlarda açmadan malesef bu rengi elde edemezsiniz. Kumral, orta kahve gibi saçlarda 2 boyamada bu rengi tutturabilirsiniz. Sea colorun 8,73 rengi uygundur. Boyalı saçlarda açık renk ise kolay tutar, koyuysa açıcıyla akıtılması gerekir. Konuyla ilgili yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Boyasız saçda direk nevacolorın veya sea colorun karameline boyarsak direk tutacağı söylendi bana doğru mudur bir de boyasız saç için hangi numaralar kullanılması gerekiyor nasıl boyanmalı iletir misiniz boyalı saçla aynı boya numaralaeı mı kullanılmalıdır

Cevapla
Güzellik Deniz'de  -  13 Ocak 2020 / 17:30

Merhabalar, karamel tonları birkaç boyamada tutan renklerdendir. Tabi ki saçınızın kendi asıl tonu da rengin oluşmasında önemlidir. Çok koyu saçlarda açmadan malesef bu rengi elde edemezsiniz. Kumral, orta kahve gibi saçlarda 2 boyamada bu rengi tutturabilirsiniz. Sea colorun 8,73 rengi uygundur. Boyalı saçlarda açık renk ise kolay tutar, koyuysa açıcıyla akıtılması gerekir. Konuyla ilgili yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et