Tüm Saç Renkleri

Kudret Narı Çayının Faydaları ve Tarifi

Baklagillerden olan kudret narı tropikal bir bitkidir. Genellikle Temmuz aylarında sarıçiçekler açmasıyla bilinir. Bitkinin meyvesi salatalığa benzemektedir. Kudret narının meyvesi ve yaprakları yıllardır çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Kan şekerini düşürücü etkisi bulunduğu için diyabet hastalarının tedavisinde yardımcı olarak kullanılan Kudret narı, kanser hücrelerini yavaşlatması ile bilinmektedir. Cilt hastalıklarında son derece önemli olan kudret narı, başta uyuz tedavisi olmak üzere birçok cilt hastalıklarında kullanılmaktadır.

HIV tedavisinde faydalı olduğu için, HIV hastalarına tavsiye edilen kudret narı, Çin’de kuru öksürük ve boğaz problemleri için kullanılmaktadır. Kırık sonucunda oluşabilecek olan şişliğin azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır. Kudret narı faydalı olduğu gibi yan etkileri de olan bir bitkidir. Kudret narını hamilelerin içmesi tavsiye edilmez, Çocukların kan şekerini ciddi miktarda düşüreceğinden çocuklar tarafından kullanılması tavsiye edilmez. İlaç kullanan diyabet hastalarının kullanmaması gerekmektedir. Kudret narının çayı, ishal, baş ağrısı ve mide bulantısı yapacağından doktorunuza danışarak içmeniz tavsiye edilmektedir.

Kudret narı meyvesini satın alacaksanız tadı az acı olması için küçük ve tam olgunlaşmamış olanları tercih edilmesi gerekmektedir. Kudret narının yapraklarını plastik bir kap içerisinde ve ya torba içerisinde saklayabilirsiniz. Kudret narının meyvesini ve ya yapraklarını buzdolabınızda saklamanız tavsiye edilmektedir.

Kudret Narı Çayının faydaları:

 1. Kan şekerini düzenleyici etkisi bulunmaktadır.
 2. Yapraklarından yapılan çay; karaciğer hastalıklarından kullanıldığı bilinmektedir.
 3. Ülser tedavisi için kullanılır.
 4. Sindirime iyi gelir.
 5. Kabızlık sorunu yaşayanların içmesi tavsiye edilir.
 6. Hazımsızlığı giderici etkisi bulunmaktadır.
 7. Bağışıklık sistemlerini güçlendirici etkisi vardır.
 8. Kolesterolü düşürür
 9. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır.
 10. Kuru öksürüğe iyi gelmektedir.
 11. Antioksidan özelliği bulunmaktadır.
 12. Kanserli hücrelerin yayılmasını yavaşlatacaktır.

Kudret Narı Çayı Nasıl Hazırlanır?

Kudret narı çayı genellikle, Kudret narının yaprakları kullanılarak yapılmaktadır. Kurutulmuş olan yapraklardan yapılan Kudret Narı yapraklarına aktarlardan alabilirsiniz. Bir litre suyun içerisine 3 yemek kaşığı kudret narı yaprağı atılır. Ve 15 dakika boyunca demlendikten sonra süzülerek içilir. Kudret narı çayının tadı ekşi olacağından dolayı, tatlandırmak için organik bal kullanabilirsiniz. Tavsiye edilen yemeklerden sonra günde 3 ya da 4 bardak içilmesidir. 

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et