Tüm Saç Renkleri

Kızıl saç bakımında ipuçları

Kızıl saç bakımı oldukça zor bir iştir. Kırmızı tonları her kıyafete uyum sağlamaz ancak pek çok renk tonu ile kullanılabilir. Çoğu cilt tonları Flatters bakır kumral ya da bakır kırmızısı, denemeniz faydalı olacaktır.

Cildinizde ekstra sıcaklık ve parlaklık için, yüzünüzün etrafında birkaç bakır ve kumral vurgulu makyaj seçimi yararlı olacaktır.
Herhangi başka bir renk kızıl saç rengindedaha fazla kaybolur. Renk canlılığını korumak için, iki günde bir saçınızı yıkamanızı tavsiye ediyoruz.  Kızıl boyanın saçta akmasını  önlemek için şampuan ve kremleri ihmal etmeyin.
Kızıl rengi her zaman korumak için ısı koruyucu bir ürün uygulayın.

Ancak kızıl saç boyalarının her yıkamada aktığını belirtelim. Bu da demek olur ki her zaman biraz daha açık bir tona doğru kayma yaşanacaktır. Kızıl saç boyalarını 2-3 ayda bir saçları tekrar boyamanız gerektirdiğini de unutmayınız.

Ayrıca saçlarınızı siyahtan yani koyu’dan kızıla boyarken farklı yöntemler, açık renkten kızıla boyarken farklı yöntemler uygulamanız gerekmektedir. Kızıl saç boyası nasıl boyanır? Evde saç boyama tekniklerikonumuza bakabilirsiniz.

 Güncelleme : 11.01.2019

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

Merhabalar ! ben uzun yıllar kızıl saç kullandım. Kızıl saç ile verdiğiniz ip uçlarını mantıklı bulmuyorum. Normalde her gün saç yıkanmaz. gün aşırı olabilir. Yaz sezonunda duş almaları saymıyorum ….. özellikle kızıl saçı her gün yıkarsanız birde şampuan kullanmayı tavsiye ediyorsunuz, o zaman üç dört gün arayla saçı boyamamız lazım. ısı koruyucu kullanıyorum ama saçım yıpranmasın diye . kızıl rengi koruma ve taşıma ile ilgisini anlayamadım. tüm saçlar ısı dan korumalı. hoşçakalın

Cevapla

Haklısınız Hülya hanım her gün boyalı saçın yıkanması saçları da yıpratacaktır. Yazım yanlışını düzeltiyoruz ve ilginiz için teşekkür ediyoruz.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletis[email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et