Tüm Saç Renkleri

Haute couture

iris-van-herpen-haute-coutureKelime anlamı : “kişinin özel beğenisine göre tasarlanmış elbise” 

olarak tanımlanır. Ancak moda dünyasında kişiye özel, elle yapılan özel tasarımlar olarak geçmektedir. En üst kalitede kumaş ve iplikler kullanılarak tasarlanan özel elbiseler tüm dünyada en fazla 500 kadın tarafından kullanılabilmekte. Zira en çok büyük bütçelere hemde yeterli sosyal statüye sahip olmak gereklidir.

Yapılan tasarım gerçek anlamda usta olan terzi ve/veya terziler tarafından tamamen el ile dikilerek müşterinin tüm beden ölçülerine tamamen uygun olarak dikilir.

“haute couture bir elbise içerisinde kişinin iyi ve göz alıcı görünmemesi gibi bir ihtimal söz konusu olamaz. üretiminin her aşamasında defalarca uzman ellerden geçen bu elbiseler, kişinin vücut proporsiyonunu en iyi ve kusursuz gösterecek dikim teknikleri kullanılarak hazırlanırlar.” Kaynak

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et