Tüm Saç Renkleri

Güneş Lekeleri için Expigment ve Hipokort

Güneş lekelerini çıkarmak için 2 yıl önce dermatalog doktorumun reçete ettiği güneş lekeleri geçirici Kremleri Expigment krem ve Hipokort kremin birlikte kullanımı ve nasıl kullanılacağına dair bilgileri bu konuda detaylı bir şekilde paylaşmak istiyorum.

Özellikle tuzlu suda ( deniz suyunda ) deniz ve rüzgarın da etkisi ile güneş kremi ve koruyucu krem kullanmadığınızda yüzünüzde ve cildinizde güneş kremi çıkma olasılığı oldukça fazladır. Öyleki yüzünüzde kahverengi ve sarımcı 50 kuruş büyüklüğünde lekeler çıktığında bu sizi gerçekten çok rahatsı edecektir. En azından bende öyle oldu.
Öncelikle belirteyim sağda solda dillendirilen ev yapımı bitkisel hiç bir karışım, maske vs. bu lekeleri geçirmiyor. ( Denedim oradan biliyorum )

güneş lekeleri için expigment ve hipokort 1

Sizde de güneş lekeleri varsa öncelikle Cildiyeciye gitmenizi öneririm ve sonrasında onun verdiği tedavi yöntemini uygulamanız bu lekelerin geçmesini sağlayacaktır en azından bende öyle oldu.

Expigment 

güneş lekeleri için expigment ve hipokort 2

Daha önce expigment krem ile ilgili konu açmıştım ayrıntılı olarak bu krem ile ilgili deneyimimi bu konuda bulabilirsiniz.

EXPIGMENT %4 30 gr krem 2019 Fiyatı 11 tl Doktor reçete ederse ücresiz.

güneş lekeleri için expigment ve hipokort 3

Hipokort

Hipokort krem ise 7 tl gibi bir fiyata satılmaktadır. Kortizonlu bir ilaç olduğundan dolayı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerektiğini belirtelim. Hipokort krem ile ilgili daha fazla ayrıntıyı ilgili konuda bulabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır

Dikkat: Aşağıdaki uyarılar sağlığınız için çok önemlidir mutlaka dikkat ediniz.

Bu kremleri sadece kışın kullanabiliyoruz.
Kesinlikle yaz aylarında kullanmayın ve kremleri kesinlikle gündüz sürüp dışarı çıkmayın.
Kremleri sürdükten sonra cilt hücreleri güneşe maruz kalınca tamamen korumasız kalıyor. Bu nedenle kremleri gece sürüyorsunuz sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkıyorsunuz.

Uyarı: Yüzünüzü yıkamadan dışarı çıkmayın.

Nasıl Uygulanır?

▶Önce Hipokort kremi sürün lekeli bölgeye iyice yedirin.
▶Sonra expigment kremi sürüp onuda yedirin.
▶Hipokort cildin kızarmasını önleyecek.
▶Expigment ise lekelerinizin rengini günden güne açacak.
Bu kremler az çok kadınlar tarafından bilinen kremlerdir ancak yanlış uygulamalar nedeni ile ya verim alınamaz ya da sorunlar ortaya çıkar.

Yüzünüzde çiller varsa; Bu kremleri tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.
Ben doktorumun dediği her şeyi uyguladım ve güneş lekelerim tamamen geçti, çillerimin rengi açıldı.

Önemli: Lekeleriniz geçtikten sonra bu uygulamayı sonlandırın.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et