Tüm Saç Renkleri

Azelderm Krem Kullandım Yorumlar ve Faydaları

Azelderm Krem doktorun tarafından reçete edilen bir kremdi.
, %20 azelaik asit içeren bu kremi kullanmadan önce aynı işlevde ama içeriği farklı birkaç krem daha kullanmıştım.

2019 azelderm krem fiyatı 37 tl.. Amerikada muadili olan finacea’nin fiyatı 120 dolar.

Köpek Dünyası

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uzun süreli olarak bu kremi kullanmıyorum. Sadece yeni çıkan sivilcelerin üzerine çok az bir miktar sürüyorum. Sürdükten sonra ciddi bir kaşıntı yüzünüzde başlıyor. Kesinlikle yüzünüzü kaşımamanız gerekmekte.

Muadili

Azelderm yurt dışında kullanılan bir krem değil. Zaten türk markası olan orva ilaç tarafından üretiliyor. Muadili yurtdışında oldukça fazla kullanılan finacea‘dır. Yalnız Finacea çok daha fazla kaşındırır çünkü
azelaik asit oranı çok daha fazladır dolayısı ile etkisi ve etki süresi daha güçlüdür.

Fotoğraflar arasında yani öncesi ve sonrası arasında 1 ay fark var.

Etkisi ve Faydaları

Orta ve ağır dereceli sivilcelerde etkisi büyük oldu. Şimdi size nasıl kullanıldığına ve rutin olarak bu ağır sivilceleri nasıl söndürdüğümüzü anlatacağım.

Öncesinde yüzümü sabahları ve geceleri temizlemekten ve sadece sabahları nemlendirmekten başka hiçbir rutinim yoktu. Sivilceler ile ilgili araştırmaları okurken cildimin susuz kaldığına ikna oldum. Bu da uygun bir cilt bakım rutini geliştirmeme ve epeyce ürün tanımama neden oldu.

Yavaş ama emin adımlarla, bir yıl boyunca oldukça kötü sivilcelerle mücadele ettim. Ancak ne olursa olsun daha da kötüye gitti. Sonrasında sivilcelerimin oldukça kapsamlı bir cilt bakımı rutini benimsemeye karar verdiğimde başladığını fark ettim.
Azelaik asit hakkında çok güzel yorumlar okuduktan sonra (% 15 azelaik asit jeli) almaya karar verdim.

Uygulamadaki fotoğrafta gördüğünüz gibi şaşırtıcı bir şekilce sivilveyi bastırdı.

Kullanıcı Yorumları

sivilce ve güneşe bağlı cilt lekelerinin giderilmesinde kullanılan %20 azelaik asit iceren krem. cildin kendini yenilemesinde, siyah nokta ve sivilce izlerinin temizlenmesinde etkin rol oynar. (bkz: expigment) ile birlikte ciltte oluşmuş kahverengi rekelerin tedavisinde kullanılabilecek mucizevi krem.
not: çok ağır bir kremdir dermatoloğa danışmadan asla kullanmayınız.

https://eksisozluk.com/entry/67318839

kistik sivilcelerimden arta kalan morumsu iğrenç ve geçmek bilmeyen izlerin tedavisinde kullandığım oldukça etkili bir krem. aktif sivilce üzerinde etkisini denemedim yorum yapamayacağım ancak ne zaman gece sürüp yatsam sabah kalktığımda izlerimin renklerinin hafiflediğini yüzümün daha temiz gözüktüğünü söyleyebilirim hatta nasıl başardıysam düzenli kullanıp tamamen silmiştim izleri ama ne zaman hormonlarım oynasa çene altımda o koca kistler çıkmaya devam ediyor maalesef 🙁

https://www.suslusozluk.com/azelderm?i=71256

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5675 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Evde Manikür Nasıl Yapılır?
Quick Fix Facials – Anti Blemish Mud Mask – Yüz Maskesi
Evde Pedikür Nasıl Yapılır?
Flormar – Cotton Candy Nemlendirici El Kremi Kullanıcı Yorumları

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara