Tüm Saç Renkleri

Düşük Kalorili Yiyecekler Listesi

Bir çok insan için yediği besinler ve kalori değerli çok önemlidir. Bu yazı dizimizde düşük kalorili yiyeceklerin sürekli güncellenen listesini hazırlamaya çalışacağız.

Bu bizim için önemli çünkü besinler spor yapanlar ve diyet yapanlar için vazgeçilmez bir parçadır. Bu faaliyetleri gerçekleştirmek için kalorisi az olan besinleri tüketmek gerekmektedir. Ancak birçok kişi hangi besinleri tüketmesi gerektiğini bilmemektedir. Özellikle kilo vermek isteyenler yediği besin değerinin sıfır kaloriye yakın olması gerekmektedir. Besin dünyasında sürekli tüketseniz bile kilo almayacak dört yiyecek bulunmaktadır.

sıfır kalorili yiyecekler
Düşük Kalorili Yiyecekler Listesi

Yağsız Patlamış mısır
En az kaloriye sahip yiyeceklerin başında patlamış mısır gelmektedir. Yağsız ve az miktarda tuzla hazırlandığı zaman sadece on altı kalori vardır. Patlamış mısır, diyet yapanlar için yağsız olmak koşuluyla tavsiye edilir.

Patlıcan Izgara ve fırında pişmiş bir patlıcanın kalorisi on sekizdir. Yanında başka bir besin tüketilmemek şartıyla tavsiye edilir. Patlıcanın yemeği kesinlikle önerilmez.

Meyvelerden Grefurt Eğer kilo vermek isteniliyorsa portakal, mandalina, greyfurt tüketilmesi tavsiye edilir. Bu meyveler sadece kilo vermek için değil sindirim sistemi, karaciğer ve cildiniz için faydalı olmanın yanı sıra genel sağlınızı yüksek tutar.

Bir diliminde sadece kırk kalori bulunan kavun ve karpuzu gece gündüz tüketilebilir. Bu meyveler vücuttaki fazla ödemi atmaya da yardımcı olur. Ancak meyve şekerine çok dikkat edilmelidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et