Tüm Saç Renkleri

Expigment nedir? Yararları-zararları? Kullanıcı Yorumları

2 dönem Expigment Krem kullanan biri olarak bu kremi doktor kontrolü ve önerisi olmadan kullanmanızı önermiyorum.

Expigment Krem; Cilt soyma işlemi ve cilt lekelerinin rengini açmak için kullanılan bir kremdir. Sivilce tedavisi için kullanılmamaktadır.

Expigment’in Etken maddesi: Hidrokinon adı verilen ve cilt beyazlatıcı olarak kullanılan bir madde. Hidrokinon‘un sağlık üzerine etkileri üzerine yapılmış bilimsel bir araştırma olmasa’da pek çok ülke’de yan etkileri nedeni ile yasaklandığını’da belirtelim.

Nasıl Kullanılır?

Hihidrokinon, vücudun melanin  üretimini baskılayıp cildin zararlı ışınlara karşı doğal sistemini zayıflattığı için bu krem kesinlikle yaz aylarında , güneş altında kullanılmamalı , kış aylarında gece kullanıp gündüz’de mutlaka güneş kremi sürerek kullanmalısınız.

Expigment nedir?

%2 ve %4 oranlarında hidrokinon içeren bir cilt soyucudur. Düzenli kullanıldıktan sonra cildin soyulmasına leke ve problemlerin giderilmesinde kullanılır. Sivilce sorunları için kullanılmaz.

Yan etkileri

Bilinen en önemli yan etkileri : Kızarma ve soyulma yapmasıdır. Kullanım miktarı ve sıklığı doktor kontrolünde olmalıdır.

Yanlış Kullanımlarda 1. derece yanıklara neden olabilir.

Sürekli ve kontrolsüz kullanımda Ochronosis adı verilen ve tedevisi mümkün olmayan cilt lekelerine neden olabilir.

expigment nedir? yararları-zararları? kullanıcı yorumları 1

Muadil Kremi

Muadil olarak Azelderm  krem adı geçmektedir. Azelderm aynı zamanda sivilcelere de iyi gelmektedir ve güneşte expigment kadar hassasiyet yaratmaz. Kışın expigment, Yazı aylarında ise azelderm kullananlar vardır.

Expigment  2 ve 4 Arasındaki Fark Nedir?

Etken maddesi Hidrokinon ‘in oranını temsil eder. Yani Expigment %2  daha hafiftir. Doktor kontrolü almadan Hidrokinon %4 kullanmanız kesinlikle önerilme. Hidrokinon %2’nin satış fiyatı 10 tl’dir.

expigment nedir? yararları-zararları? kullanıcı yorumları 2

Dikkat etmeniz gerekenler

Özellikle %4 oranını kullanırken çok dikkat etmelisiniz. Pek çok kullanıcı yorumunda kullanımının tavsiye edilmemesi gerektiğini belirtmek istiyorum.

Dikkat : Lütfen kullanmadan önce Hastanelerdeki dermatolog hekimlere görüşünüz, tavsiye ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgi alınız daha sonra cilt durumunuza göre doktor kontrolünde kullanınız.

Kullanıcı yorumları

Uzun zamandır paylaşım yapamadım. Expigment isimli ilaç ve cilt lekeleriyle ilgili bir paylaşımım olucak. Expigment ilacını kullanmadan önce lütfen doktorunuza sorunuz. Alnımızdaki bu lekemiz tiroid rahatsızlığından kalma ve kendiliğinden bir anda üreyen bir lekeydi. Neler denendiyse hiç biri başarılı olmadı. (Cilt bakımıda dahil) Bu ürünle tanıştıktan 2 hafta sonra üst deriyi soyarak anında geçirdi. Resimdekiler lekenin geçme aşamalarıdır. Umarım postumu faydalı bulmuşsunuzdur. İyi günler dilerim. NOT: ÜRÜNÜ KULLANMADAN MUTLAKA DOKTORUNUZLA İLETİŞİME GEÇİNİZ!! (Fotoğraf ve yorum kaynak : https://www.instagram.com/pineblog/ )

Çok tehlikeli bir kremdir. büyük dikkatle kullanılmalı ve muhakkak kışın kullanılmalıdır. 
dozu kesinlikle aşılmamalıdır. aştığınızda tıbbi tedavi gerektirecek kadar leke yapar ve cildi bozar. lekeleriniz gerçekten dayanılmaz boyutta değilse cildinize sürmeyin 

Kaynak : Ekşisözlük

neredeyse siyah olan yara izimi geçiren krem; ancak bu kremi uygularken cildi dinlemek lazım.

İlk 10 gün masajla yedirerek sadece bu kremi uyguladım daha sonra kızarmalar basladi. Sonraki 5 gün hem cildi yormamak hem de iyileşmeye yardımcı olsun diye bepanthen plus ile karıştırarak kullandım. Sonra 3 gün ara verdim cilt kendini toparlamaya vakit bulsun diye. Bu surede hem kızarıklıklar geçti hem de yara izinin azaldığını gördüm. Bu tekrarlarla 1 ayda geçti simsiyah yara izi.

Yüzünüzde kullanacaksanız bepanthen kıllanma yapar kullanmayın, onun yerine madetene ile karıştırın önerimdir.

https://www.suslusozluk.com/expigment-krem?i=751926

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et