Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Döpiyes Nedir? Nasıl giyilir?

Döpiyes kadınların sıklıkla tercih ettiği giyim tarzıdır. Bu giyim tarzında, ceket ve etek ile kombin yapılmakta ve yaygın olarak iş yaşamlarında takımlar tercih edilmektedir. Tayyör ile Döpiyes genellikle karıştırılabilmektedir. Tayyör’de bluz üçüncü bir parça olarak kullanılmamaktadır. Bluz yerine ceket kullanılır.

Kombinlerde sıklıkla Tayyör nedir sorunua yanıt, nasıl kombinlenebileceği ve örnekleri ilgili konumuzda bulabilirsiniz.

İpucu: Etek ceketin bir biriyle de takım halde olması da olmazsa olmazdır. Dolayısı ile takımları birbirini tamamlayan iki parçadan meydana gelmektedir.

Döpiyes Giyim tarzına örnek
Döpiyes Giyim tarzına örnek

Günümüz modasında, kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir çünkü bu giyim tarzının modası asla geçmemekte; aksine daha da değişerek ivme kazanmaktadır. Üstelik iş yaşamının en önemli parçası olarak kadınlar tarafından sık olarak tercih edilmektedir. Her ne kadar iş yaşamında giyim daha ağırlıklı olsa da sosyal yaşamda da, bu tarzı benimsemiş olan kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Döpiyeste Kullanılan Parçalar ve Kombinleme Şekli

Döpiyes Nasıl Giyilir?

Döpiyes giyim için temel olan takım haldeki etek ve cekettir. Bu iki parçanın bir araya getirilmesi dışında yapılacak olan her işlem, giyilecek olan her aksesuar kullanıcıların zevkine göre gelişmektedir. Giyim sektöründe genel olarak gösterişli aksesuarlar yerine daha sade ve daha sıradan aksesuarlar tercih edilmektedir.

Takımlar, kadınlar tercihlerine göre kısa etek ya da uzun etek ile yapılabilmektedir. İslami giyim tarzını benimseyen kadınlar uzun etek modellerinden yararlanırken, kapalı giyimi tercih etmeyen kadınlar farklı etek modelleri içinde yararlanabilmektedir. Diz altı, diz üstü, kalem etek ve benzeri gibi farklı etek modelleri ile takımlar oluşturulabilmektedir.

Genel olarak  giyimde tamamlayıcı olarak topuklu ayakkabı tercih edilmektedir. Bununla birlikte topuklu ayakkabı giymeyen kadınlar babet tarzı topuksuz ayakkabılarla kombinlerini oluşturabilmektedir. Eğer siz de  giyim tarzına ilgi duyuyorsanız, günün ve ortamın özelliklerine göre  aksesuarlarınız ile hareketlendirebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 198 yazı
Güzellik Deniz'de
Güzellik Deniz'de
Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)
Şunlar da ilginizi çekebilir
Eklektik Moda Nedir? (Karma Desen Modası)
Gabardin Kumaş Nedir?
Yaka Çeşitleri Nelerdir?
Retro Giyim Nedir? Örnek Tarz Kombinler

Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: Yaka Çeşitleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara