Tüm Saç Renkleri

Tayyör Nedir? Nasıl Giyilir?

Sevdiklerinizle Paylaşın

Tayyör Fransız kökenli bir kelimedir ve Erkekler’de takım elbise için kullanılan Ceket ve Kumaş etekten oluşan giyim tarzını yansıtır. Ancak Tayyör’de Ceketin altına ince bir bluz giyilir. Döpiyes ile Tayyör sıklıkla günlük hayatta karıştırılır Döpiyes’de bir fransızca moda terimi olup Yine Ceket ve Etek giyim tarzını oluşturur ancak Tayyörde bluz kullanılırken Döpiyes’de bluz yoktur. Ve Ceketin kumaşı daha incedir.

Tayyör’ün kelime anlamı aslında iki parçalı giysi’dir. Ve Cumhuriyet yıllarında modern kadını temsil eden kıyafetin de adını taşımaktadır.

Nasıl giyilir ? Nasıl Kombinlenir?

Tayyör Ceket bluz ve Etekten oluştuğu için tarz olarak vücut tipinizi yansıtan modeller seçmek uygun olacaktır. Sıklıkla kalem etek kullanılmakta ve genellikle siyah renk tercih edilmektedir. Bu nedenle Bakimlikadin.net’de sizler için hazırladığımız kombin örneklerine göz atmanızı tavsiye ederim.

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir