Tüm Saç Renkleri

Tayyör Nedir? Nasıl Giyilir?

Tayyör Fransız kökenli bir kelimedir ve Erkekler’de takım elbise için kullanılan Ceket ve Kumaş etekten oluşan giyim tarzını yansıtır. Ancak Tayyör’de Ceketin altına ince bir bluz giyilir. Döpiyes ile Tayyör sıklıkla günlük hayatta karıştırılır Döpiyes’de bir fransızca moda terimi olup Yine Ceket ve Etek giyim tarzını oluşturur ancak Tayyörde bluz kullanılırken Döpiyes’de bluz yoktur. Ve Ceketin kumaşı daha incedir.

Tayyör’ün kelime anlamı aslında iki parçalı giysi’dir. Ve Cumhuriyet yıllarında modern kadını temsil eden kıyafetin de adını taşımaktadır.

Köpek Dünyası

Nasıl giyilir ? Nasıl Kombinlenir?

Tayyör Ceket bluz ve Etekten oluştuğu için tarz olarak vücut tipinizi yansıtan modeller seçmek uygun olacaktır. Sıklıkla kalem etek kullanılmakta ve genellikle siyah renk tercih edilmektedir. Bu nedenle Bakimlikadin.net’de sizler için hazırladığımız kombin örneklerine göz atmanızı tavsiye ederim.

Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri
Yazar Hakkında
Toplam 5674 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Breton Bluz Nedir, Nasıl Giyilir?
Shift Elbise Nedir?
Androjen Giyim Tarzı Nedir?
Sigaret Pantolon Nedir?

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara