Tüm Saç Renkleri

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır

Hiç bir kadın ve erkek ince telli saçlara sahip olmak istemez. İnce telli saçlar nasıl kalınlaşır sorusun tek bir cevabı yok ancak imkansız değil. Bu yazıda kendimin de uyguladığı saç tellerini kalınlaştıran uygulamalar – Saç bakım setleri ve ürünlerden bahsedeceğim.

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır Adım Adım Gidelim

Saç Tellerini Kalınlaştıran uygulamalar

Saç İçin Şampuan ve Saç Kremi Tavsiyesi

Bahsedilen pek çok yöntem saçın daha hacimli görünmesini sağlarken bu konuda vereceğim şampuan ve kremleri kullanmanız durumunda saçlarınızda ince teller yerine daha güçlü ve kalın teller görebilmeniz mümkün olacak.

Olaplex No: 5 saç kremi Bu ürün özellikle zayıflamış saçları güçlendirmek için kullanılır. Biraz pahalı ama kullanıcı yorumları o kadar iyi ki ( ben de kullanıyorum ) kesinlikle almaya değer. 156 tl 250 ml. Haftada 1 kere kullanıyorum. 3 ay oldu hala bitmedi. Google alışveriş sayfasından inceleyebilirsiniz.

Bioblas gibi sarımsak içerikli şampuanlar kullanmak da saçlarınızı güçlendirmek için etkin bir uygulama olacaktır. Bununla ilgili de iki içerik yazmıştık. Sarımsaklı şampuanlar.

Keratin uygulaması

Son yıllarda çıkan bu uygulama ile saç içeriğindeki keratin yapısını güçlendirerek daha güçlü, dolgun ve kalın tallı saçlara ulaşabilirsiniz. Özellikle şu yazımıza bakmanızı öneriyorum: Rehber: Evde Keratin Yüklemesi ve Bakımı

Saçlarınızı en az 3 kere 3 numaraya kestirin

Özellikle erkekler için uygulanacak bir yöntem olmakla birlikte saçlarını güçlendirmek isteyen kadınlar tarafından da denenebilir. Saçlarınızı makine ile kestiğinizde saç uçlarınız ve saç telleriniz dahada güçlenen bir yapı ile karşınıza çıkacaktır. Keratin yüklemesini ve saç bakım uygulamalarını da bu yeni saçlarınıza uyguladığınızda saçlarınızı kestirdikten yaklaşık 9 ay sonra çok daha güçlü ve kalın telli saçlara kavuşabilirsiniz.

Uzun saçlı kadınlar saçlarını farklı yönlerde taramalı

Bu yöntem ile saç tellerini daha kalın olmaz. Ancak daha hacimli ve güçlü gibi görünür. Uzun – ince telli ve zayıf tenli kadınlar için sadece hacimli saçlar oluşturmak için uygulanabilir.

i̇nce telli saçlar nasıl kalınlaşır
İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır
i̇nce telli saçlar nasıl kalınlaşır 6
Silkience aloe vera şampuan

4- Kat Kat Kestirin

İnce telli bayanlar uzun saçlarını kat kat kestirerek çok daha hacimli gösteren saç modellerine kavuşabilirler.

i̇nce telli saçlar nasıl kalınlaşır 7
Kat Keratin
i̇nce telli saçlar nasıl kalınlaşır 8
Saçları Durulamak

Açık ve Koyu Renklerle Gölgelendirin

Saçların daha hacimli görünmesini sağlayan boyama işlemlerinden birisi olan bu uygulamada sombre ya da renk geçiş tercihinize göre omre uygulaması seçerek saçlarınızda renk farklılıkları yaratabilirsiniz. Bu çerçeve geçişleri saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlar.

i̇nce telli saçlar nasıl kalınlaşır 9
Açık Renk ve koyu renk Gölge

Zayıf ve ince telli saçlar için Saç Köpüğü

En hızlı ve geçici yöntem budur. Saç köpüğü ile daha hacimli saçlar yaratabilirsiniz. Tabii ki sadece bir kaç saat için.

i̇nce telli saçlar nasıl kalınlaşır 10
Saç Köpüğü Uygulama

8- Düzenli Saç Kestirin

İnce ve zayıf saçlar için mutlaka uyulması gereken bir disiplindir. Saçlarınızı boyuyorsanız ve incel yapılı zayıf saçlara sahipseniz saç uçlarınızı belirli aralıklar ile kestirmeniz saçlarınızı bir nebze de olsa güçlendirebilir.

i̇nce telli saçlar nasıl kalınlaşır 11

9- Kuru Şampuan

Tıpkı saç köpüğü gibi çok kısa çözümlerden birisi de kuru şampuandır. Ancak ben bunu hem tavsiye etmiyorum hem de kuru şampuan yerine bebek pudrası gibi basit çözümlerin daha masrafsız olduğuna inanıyorum.

i̇nce telli saçlar nasıl kalınlaşır 12
Kuru Şampuan

Saçlarınıza dalga verin

Aslında çok fazla açıklama yazısı yazmamıza gerek yok. Biz kadınların en sık yaptığı uygulamalardan biri de saç maşası ile saçlarımıza şekil ve hacim katmaktır. Bu da saçlarınızı daha güçlü gösteren bir uygulama olabilir.

i̇nce telli saçlar nasıl kalınlaşır 13
Saç maşası ve Bigudi

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et