Tüm Saç Renkleri

Esmer Tenliler için Saç Renkleri

Bu içerikte esmer tenliler için saç renklerini ve esmer kadınlara yakışan renk tonlarını ele alacağız. Her saç rengi her cilde uyabilir. Sadece bilmeniz gereken cildinizin alt tonu. Ardından da cilt alt tonunuza göre istediğiniz rengin uygun tonunu bulmak. Esmersiniz ve saçınızı boyatmaya karar verdiniz. Hangi rengin size daha çok yakışacağını bilemiyorsanız bu yazımız tam size göre!

İlk olarak belirtmeliyiz ki renkler aynı zamanda yüz şeklinin nasıl göründüğünü de etkilediği için yüz şekliniz de cilt tonunuzdan sonra seçeceğiniz rengi belirleyen unsurlardan olacaktır.

Esmer tenli kadın olmak Türkiye’deki kadınlar arasında %18’e girmek demek. Ayrıca esmerler cilt sağlığı ve güzelliği bakımından buğday tenliler ve beyaz tenlilerden daha şanslı olduklarını belirtelim.

Esmer tenli kadınların doğal saç renkleri

Genellikle kahverengi, siyah ve bazen de kestane saç rengidir. Bu doğal saç renkleri kuşkusuz kendisine en çok yakışan saç renkleri olmakla birlikte saç rengini değiştirmek istediğiniz hangi saç rengini tercih etmeniz gerektiğini iyi bilmelisiniz.

Eğer esmerseniz ve renk arayışına girdiyseniz genel olarak içinde koyu tonlar bulunan renkleri tercih etmeniz daha doğru olur. Hem saçlarınız uzadıkça dip boyanız geldiği zaman sizi sarı ya da daha açık tonlara göre daha az zorlayacaktır. Çikolata kahve, mavi siyah, siyah, kahverengi gibi renkler esmer tenli kadınlara çok yakışan ve ten rengi ile uyumlu olan renklerdir.

esmer tenliler için saç renkleri 1

Esmer tenlilere yakılan En güzel 5 Saç rengi

İlk sırada kuşkusuz koyu saç rengi olan kahverengi gelmektedir. Esmer saç rengi iddialı ve dikkat çeken bir ten rengidir o nedenle sa. rengi tonlarına dikkat etmek gerekir ve en uygumlu saç rengi kahverengi ve tonlarıdır.

  • Kahve Köpüğü saç rengi
  • Çikolata kahverengi
  • Küllü kahve
  • Dore Kahve

Esmer Tenliler için Saç Renkleri

Kahverengi Saç Renkleri ve İsimleri

Esmerlerde Platin Saç

Esmer tenli insanlar bahsettiğimiz gibi açık renkli saçları olabildiğince tercih etmemelidirler. Platin saç en yanlış seçim olacaktır fakat eğer daha açık tonlarda saç rengi kullanmak istiyor iseniz bal köpüğü rengini kullanabilirsiniz.

esmer tenliler için saç renkleri 2

Esmerlerde Sarı Saç

Esmer kişiler kendilerine sarı renk saçın yakışmadığını düşünmektedirler. Siz de esmerseniz ve bu şekilde düşünüyorsanız ama sarı saçı da kullanmak istiyorsanız müjdemiz var. Esmerler de sarı saç kullanabilmekte. Sarı saç tercih edecekseniz küllü sarılar, koyu sarılar sizin için en doğru seçim olacaktır fakat her sarı saç kullanan kadın gibi saçınızın çok fazla bakım isteyeceğini unutmamalısınız.

Küllü Saç Tonları

Küllü saç tonları da esmer tenlilere en çok yakışan saç renkleri arasında yer almaktadır. Ten renginizin oldukça dikkat çekmesi daha cansız ama uyumlu görünen kumral tenleri ile çok iyi bir etki gösterebilir. Esmer kişilere özellikle sarı tonlar içerisine kül efekti katılarak uygulanmaktadır. Buradan da çıkarabileceğimiz gibi esmerseniz size koyu tonlardan sonra en çok yakışacak tonlar küllü renkler olacaktır.

Küllü kumral, küllü kahverengi. Şayet saçlarınızı sarı tonlarında boyamak istiyorsanız yine en iyi seçim küllü koyu sarı 7.1 gibi olmalıdır.

esmer tenliler için saç renkleri 3

Esmer Tenlilere Yakışmayan Saç Renleri

Kuşkusuz ki iddialı saç renkleri – yani ton farkı fazla olan, fazla parlak fazla renkli her saç rengi esmer tenli bayanlar için olumsuz ve güzel olmayan bir biçimde görülebilir.

  • Platin – saçık ve altın sarısı saç renkleri
  • Bakır saç renkleri
  • Açık renk kızıl ( irlanda kızılı, hürrem kızılı, sultan kızılı vb )
  • Balköpüğü ve karamel ( Ancak profesyonel uygulamalar ile sizde de çok yakışabilir. ) renk tonlamasını çok iyi yapmak gerekiyor.
esmer tenliler için saç renkleri 4

Esmer Tenliler İçin Krepe Balyaj – Balyaj – Röfle ve Ombre Uygulamaları

Aşağıdaki fotoğraf galerisinde özellikle tüm bu uygulamaları içeren saç renklerini seçtim. Aslında karamel saç rengi esmer bir kadında pek güzel durmayabilir ancak profesyonel bir krepe balyaj ve sırıtmayacak renk ton geçişleri ile başarılı bir saç rengi elde etmek mümkün olabilir. Aynı şekilde ombre ‘de doğru renkler kullanılırsa güzel sonuçlar elde edilebilir.

Türkiye’de Esmer Tenli Kadınların Sayısı ve Oranı

Türkiye’de yapılan bir araştırmada Türkiye’deki kadınların %18’i esmer tenlilerden oluşuyor. Türkiye 2018 Nufüsunun 80 Milyon olduğunu biliyoruz. Nüfus oranını kadın erkek olarak %50 aldığımızda Türkiye’de Esmer tenli kadın sayısı yaklaşık 7.2 milyon bayan olarak görmemizi sağlıyor.
BU arada aynı araştırmada. buğday tenli bayanların oranı %57 ve beyaz tenli kadınların oranı ise %25 Bunu da belirtelim.

Esmer tenliler için Saç Rengine göre Makyaj uygulaması

Esmer tenli bayanlar aşağıda fotoğrafta da görebileceğiniz gibi doğru makyaj ile yüzlerindeki ten rengine parlak ve açık tonlarda kontrast verebilir. Böylece daha açık ve güzel bir ton yakalayabilirler.

Bu arada esmer ten ile bronz ten’i de birbirinden ayırmak gerekmektedir. Çoğu kadın güneşte bronzlaşmış beyaz yada buğday tenlileri esmer ten olarak tanımlayabilir ancak bu bir yanılgıdır. Örneğin Kim Kardashian tam bir esmer güzelidir.

Esmerlerde Sarı Saç

Esmer kişiler kendilerine sarı renk saçın yakışmadığını düşünmektedirler. Siz de esmerseniz ve bu şekilde düşünüyorsanız ama sarı saçı da kullanmak istiyorsanız müjdemiz var. Esmerler de sarı saç kullanabilmekte. Sarı saç tercih edecekseniz küllü sarılar, koyu sarılar sizin için en doğru seçim olacaktır fakat her sarı saç kullanan kadın gibi saçınızın çok fazla bakım isteyeceğini unutmamalısınız.

Esmerlerde Bakır Saç

Esmerlerde bakır saç doğru ton yakalanırsa çok çarpıcı görünümler elde edilebilir. Çok cırt ve açık bakır değil daha koyu bakır tonları yakışacaktır.

Esmerlerde Karamel Saç

Esmerlerde sık gördüğümüz bu saç rengi esmerlere gerçekten çok yakışmakta. Siz de hangi alt tona sahip olursanız olun koyu karamel tonlarını deneyebilirsiniz.

Esmerlerde Kızıl Saç

Eskiden esmerler kızıl saç kullanırsa çok demode olur gibi bir algı vardı fakat bunu Rihanna ile birlikte kırmış olduk. Esmerler de kızıl saç yakışmakta ama yine de çok açık tonlarına kaçmamanızda fayda var.

esmer tenliler için saç renkleri 5
esmer tenliler için saç renkleri 6
esmer tenliler için saç renkleri 7
esmer tenliler için saç renkleri 8
esmer ten saç

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

6 yorum

Merhaba Ben bişey soracaktım esmer tenliyim ve küllü kumral rengi çok yakıştığı söyleniyor doğru mu bide saçlarım koyu kahverengi küllü kumrala dönermi?

Cevapla

Merhaba Elif Cilt alt tonunu öğrenmen lazım. Buradan öğrenebilrsin. Cilt alt tonun sıcaksa küllü tonlar yani kumral saç rengi sana yakışacaktır..

https://www.bakimlikadin.net/2019/07/08/cilt-alt-tonu-nedir-kendi-cilt-alt-tonu-testinizi-yapin/

Kumral saç rengini nasıl elde edeceğini buradan öğrenebilirsin.
https://www.bakimlikadin.net/2019/07/24/kumral-sac-rengi-modelleri/

Cevapla

Çok teşekkür ederim kolay gelsin :))

Cevapla

Rica ederim sevgiler.

Cevapla

Ben esmer ve soluk tenliyim saçlarım kısa nerenk yakışır neolur cvp verir misiniz gözlerim kahve

Cevapla

Cevriye hanım merhabalar; Esmer ve soğuk cilt alt tonuna sahipseniz sıcak saç renkleri size yakışacaktır. Karamel , bal köpüğü, hatta kızılın pek çok tonu size yakışır. Özellikle karamel kahve saç renklerine bakabilirsiniz.

https://www.bakimlikadin.net/2019/03/01/karamel-kahve-sac-rengi-ve-uygulama-yontemi/

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et