Tüm Saç Renkleri

Sararan Tezgah Nasıl Beyazlatılır?

Sararan Tezgah Temizliği

Mutfaktaki en önemli bölüm, kesinlikle tezgahtır. Bu bölümde sağlığımız için hayati öneme sahip yemeklerimiz hazırlanır ve daima temiz olması çok önemlidir. Çok bilinen yanlışlardan birisi de tezgah temizliği için sirke ve limon gibi asit yoğun malzemelerin kullanılması gerektiğidir. Bu doğal ürünler her ne kadar iyi bir temizlik sağlıyor olsalar da tezgaha zarar vererek, kullanım ömrünü azaltmaktadır. Bu nedenle tezgah temizliği için bu alanda üretilmiş uygun temizlik malzemelerini kullanmak gerekmektedir.

sararan tezgah
Sararan Tezgah Temizliği, Kaynak: @tugba.kayaalp1649

Tezgahta sarı lekelerin oluşmamasının ilk şartı, mutfak tezgahının düzenli olarak temizlenmesidir. Sarı lekeleri doğal bir şekilde çıkarmak için kullanılması gereken ilk madde karbonattır. Karbonat serpilen sarı leke üzerine sıcak su ile ıslatılmış bir bez bırakılarak, 30 dakika beklenmeli ve sonrasında lekeyi temiz bir bezle silmelisiniz.

Tıpkı limon ve sirke kullanımı gibi çamaşır suyu kullanmak da doğal bir malzeme olan mermerin zarar görmesine neden olur. Mermer doğada bulunan bir maddedir ve bu nedenle daha kolay zarar görür. Zarar görmemesi için PH değeri sıfır olan ürünlerin kullanılması önemlidir.

Sararan tezgah nasıl beyazlatır konusunu özetlemek gerekirse, lekeli bölümü öncelikle nemlendirin ve ufak bir kapta karıştırdığınız su ile karbonatı lapa kıvamına gelince lekeye dökün. Bu karışıma bulaşık deterjanı da ekleyebilirsiniz.

Lekeler çok inatçı ise bu karışımı leke üzerinde 1 gün dahi bekletebilir ve üzerine bez veya daha etkili olması için streç film sarabilirsiniz. Lekeler bu uygulamalar sonrasında hala duruyorsa, tüm maddeleri tekrar deneyin.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et