Tüm Saç Renkleri


Evlilik Siteleri

Rehber: Platin sarısı saç rengi ve modelleri

Platin sarı saç rengi en iddialı saç reklerinden birisidir. Bebek sarısı ile hemen hemen aynı tonlarda olup Platin sarıda kül tonu çok az da olsa barınmaktadır. Saç dipleri genellikle küllü platin tonlarından bırakılmakta ve ayda bir dip boyası yapılarak saç renginin uzun süre kalıcılığı sağlanabilmektedir.

Platin saç boyasını kuaförde yaptırmadan önce mutlaka yapmış olduğu çalışmaları instagram sayfasında takip etmenizi öneririm. İstanbul ‘da Serdar Akbulut bu konuda başarılıdır. 2019’da bu saç rengini koyu renkten elde etmenin maliyeti kuaföre göre değişmekle birlikte Fiyatlar en az 400 ile 1000 tl arasıdır.

Köpek Dünyası

Saç Boyaları

Platin sarısı daha çok profesyonel kuaförlerin elde edebildiği bir saç rengi olduğu için ev kullanımı saç boyalarında platin saç rengi boyaları bulmak kolay değildir. Bu alanda İgora 9/5.1 Saç boyası hem saçlardaki turunculuğu almak için hem de platin sarı saç rengi elde etmek için kullanılır. Aynı şekilde Garnier’in 9.5. 1 Saç boyası ‘da buna yakın bir renktir. Ancak İgora Royal ile daha kalıcı ve profesyonel renkler elde edilebilmekte.

Yine Neva Color’un Gümüş Giri saç rengi platin sarı saç rengi elde etmek için kullanılan saç boyalarındandır.

Evde Platin Sarı Nasıl Elde Edilir?

Evde bu saç rengini elde etmek için saçlarınızı royal ile açmanız gerekmekteedir. Bunu yaparken Olaplex saç bakım ürünü kesinlikle kullanmanız gerektiğini hatırlatalım. Yoksa saçlarınız elinizde kalabilir. Fiyatı uygulama şekli aşağıdaki görsele tıklarsanız ulaşabilirsiniz.

Kimlere yakışır

Açık tenliyseniz, kaşlarınız inceyse ve koyu renkli değilse platin sarısı muhtemelen size yakışacaktır. Ancak ten ve doğal saç rengini dikkate alıp profesyonel bir değerlendirmede bulunabilecek tek kişi kuaförünüzdür. Öncesinde mutlaka kuaförünüzün görüşlerini alınız. Bu saç rengini en güzel taşıyan Türkiye’deki kadınlardan birisi Seren Serengildir.

Platin sarının daha doğal ve küllü tonlarından elde edilen bu saç renginin hangi saç boyaları ile elde edildiği ve ayrıntılı rehber için görsele tıklayınız.

Seren Serengil ve Platin sarısı Saç rengi

img0336uq
Açık-Platin-Sarısı-Saç-rengi-367x500

Zara hediye çeki
Yazar Hakkında
Toplam 990 yazı
gulsah
gulsah
İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Jülide Ateş Saç Rengi ve Modelleri
Alev Ombre Nedir – Uygulama renkleri ve Saç Modelleri
Yeliz Kuvancı Saç Rengi ve Modelleri
Ece Çeşmioğlu Saç Rengi ve Modelleri

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara