Tüm Saç Renkleri

Fındık Kabuğu Saç Rengi Tonları / Boya Uygulaması

Fındık Kabuğu; kahverengi saç tonları ailesinden gelmekle birlikte daha çok bakır ve açık kahverengi tonları içerir. Ancak her saç boyası farklı renk tonları sunduğu gibi bu saç rengini açıklayan her blog yazısı da farklı ve yalan yanlış bilgiler sunmaktadır. Aşağıda bildiğimiz Fındığın kabuğun ile bu saç rengini yan yana koyduk, karar sizin..

Not: Bana göre gerçek fındık kabuğuna en yakın renk ve aşağıdaki saç rengi Loreal excellence creme serisi 6.41 saç boyarı ile birlikte +
Sıcak Bakır Kahve 6,45 %60 / %40 oranında karıştırarak elde edebilirsiniz.

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 1

Fındık Kabuğu Saç Renkleri

Saç boyalarını karıştırarak farklı tonlarda Fındık Kabuğuna yakın saç renkleri elde edebilirsiniz. Örneğin hemen hemen yukardakine çok yakın olmakla birlikte Loreal 6.41+ Loreal 7,43 ‘ü karıştırarak daha bakır ve sıcak bir ton elde edebilirsiniz.

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 2
fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 3

Yukarıdaki saç renginde olduğu gibi kumral yada kahverengi saçlarınıza fındık kabuğu saç boyası ile hem doğal hem de son derece güzel ışıltılar verebilirsiniz.

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 4

Aşağıdaki saç rengi aslında küllü açık kahverengi saç renginin çok güzel bir örneği olmasına rağmen saç uçlarında çok hafif fındık kahvesi kullanıldığı için eklemek istedim.

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 5

Bu küt ve kısa saçta çok güzel bir ışıltı ve parıltı katan gerçekten çok güzel bir fındık kabuğu saç boyası uygulaması.

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 6
fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 7

Aslında tam olarak fındık kabuğu olmasa’da bakır yansımalar yok gibi görünüyor yine de bu saç rengini eklemek istedim. Sonuçta dore kahverengi gibi görünen bu saç ışık yansıması ile birlikte daha daha bakır yansımaları ortaya çıkaracaktır.

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 8

Kimlere Yakışır

  Bu renk genellikle her ten rengi ile uyumludur. Ancak beyaz, pembe, bronz tenliler ile çok daha güzel görünebilmektedir. Çok koyu renkli tenlerde ise hoş görünmeyecektir.  Ünlülerin de sıklıkla kullandığı bu saç rengi özellikle karamel renk ile fazlaca karıştırılmakta. Saçlarınızı koyu renklere boyattıysanız özellikle ışıltı katmak için bu saç rengini kullanabilirsiniz.

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 9
fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 10
findik_kabuk_sac_1

Saç Boyaları

Saç boyaları olarak her saç markası Fındık kanbuğu saç rengini farklı şekilde vurgulamıştır. Bana göre en doğru renk Loreal’in saç boyasıdır. Diğer tüm boyalar ancak karışım yapılarak bir nebze olsun yaklaşabilir.

Natural colors 6d

Sea color 7.3 fındık

Garnier color natural serisi 7/3

Garnier’in 7/3 Saç boyası ışıkta yansıma ( bakır ışıltılar ) elde etmek isteyen bayanlar için ideal olabilir.

Koleston 7/3

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 11

Neva color tüp boya 6.3

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 12

Voila 7/31

Loreal excellence creme serisi 6.41

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 13

Palette 5-0 Fındık kahve

Palette 5.0 Fındık kabuğu dese de bu saç rengi aslında küllü kahverengi ve ışıltı dore saç rengini yansıtmaktadır. Yani ben bu saç boyasının fındık kabuğu saç rengi ile alakası olmadığını düşünüyorum.

fındık kabuğu saç rengi tonları / boya uygulaması 14

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

Popüler Yorumlar

Tuğba Melis Türk Saç Rengi ve Modelleri  -  17 May 2020 / 19:29

[…] ten rengi beyaz cilt alt tonu’da soğuktur. Bu nedenle doğal ama daha sıcak bir renk tonu olan fındık kabuğu saç rengini tercih etmektedir. Kahverengi – Bakır – karamel renk tonlarının bir karışımı olan bu […]

Yoruma git

Tüm Yorumlar

[…] ve altta yer alan bu saç renginin güneşte ve denizde iyice açılan fındık kabuğu saç rengi olduğunu […]

Cevapla

[…] ten rengi beyaz cilt alt tonu’da soğuktur. Bu nedenle doğal ama daha sıcak bir renk tonu olan fındık kabuğu saç rengini tercih etmektedir. Kahverengi – Bakır – karamel renk tonlarının bir karışımı olan bu […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et