Tüm Saç Renkleri


Doğal Işıltılı Saçlar / Brushlight saç nasıl yapılır

Saçlarını doğal ışıltılar ile renk ve ışık vermek isteyenler çok basit/ doğal ve nispeten kolay bir yöntem ile bunu sağlayabilirler.

Ombre ya da sadece ışıltı. Brushlight denilen bu yöntem ile kendi doğal saçınızı boyamadan ışıltı elde edebilirsiniz. Gelelim özellikle seçkin Türk kuaförlerinin kullandığı bu tekniği size tanıtmaya.

Bu uygulama ilk defa saçlarına ombre ya da ışıltı atmak isteyen ve kararsız kalan özellikle genç kızlar için ideal. Çünkü ışıltı ile nasıl görüneceğinizi doğal ve basit bir şekilde görebiliyorsunuz. Uygulamanın fiyatı ise 150 tl ile 300 tl arasında ( Yapılan kuaför salonuna göre değişiklik gösteriyor)

Brushlight tekniği ( Fırça ışığı ) Türkiye’nin en ünlü ve başarılı kuaförlerinden olan Ahmet Çoban ‘ın patentini aldığı Brushlight tarağı ile birlikte uygulanan ( Saç boyası – Oksidan saç açıcısı ) fırça ile birlikte bu karışımın saçlara uygulanması ve sonrasında saçları durulamak ile elde ediliyor.

Saça ışıltı Atmak

Ahmet Çoban şöyle diyor;

Bu fırça ile yaptığımız açıklı/koyulu geçişleri olan boyamalara da yine Brushlight diyoruz. Brushlight fırça, hem köklerden ortalara doğru boyayı doğal geçişlerle taşımak, hem de saçın doğal rengine, 2 tona kadar sanki güneşten açılmışçasına natürel highlight’lar vermek için ideal.


https://garageorganics.com/blogs/news/tagged/brushlight-ne-demek

Brushlight Tarağı olarak geçen bu tarak piyasa’da satılmıyor sadece Profesyonel Kuaför salonlarına satışı var. Bu tarağın benzeri ombre taraklar piyasada 40 tl gibi bir rakama satılıyor ama ne kadar işe yarar bilinmez.

Aşağıdaki video’da doğal saç renginize nasıl ışıltı yapacağınız ile ilgili videoları izleyebilirsiniz.

Nasıl Yapılır Video

Doğal ya da boyalı saç renginize çok hafif doğal ışıltılar atmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz yöntem bu olacaktır.

Saça Işıltı Atmak için uygulanan Brushlight tekniğini

Video Kaynak:
🇹🇷 MİKROKAYNAK-EXTENSION EXPERT
Co Founder of The Most Hair Design Studio 
📍Etiler-Cadde-Nişantaşı-İzmir 
📱 0545 898 0652

Yazar Hakkında
Toplam 4544 yazı
admin
admin
2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Ombre Modelleri ve Renkleri
Rehber: Sarı Saç Renkleri ve saç boya Numaralar
Alev Ombre Nedir – Uygulama renkleri ve Saç Modelleri
Aslı Bekiroğlu Saç Rengi ve Modelleri

Yorumlar (2 yorum)
Gizem
Gizem Cevapla
- 22:01

Brushlight yaparken açıçıdan sonra hangi renkler ne kadar karıştırılıp cila olarak kullanılıyor yardımcı olabilir misiniz

    admin
    admin Cevapla
    - 13:52

    Gizem merhaba Sombre uygulaması yapmalısın yani şu anki saç renginden yarım ton ile en fazla 2 ton kadar açık bir saç rengi kullanmalısın ki bu biraz uzmanlık ister.

    https://www.bakimlikadin.net/2019/04/26/sombre-nedir-sombre-sac-nasil-yapilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara