Tüm Saç Renkleri

Rehber: Platin sarısı saç rengi ve modelleri

Platin sarı saç rengi en iddialı saç reklerinden birisidir. Bebek sarısı ile hemen hemen aynı tonlarda olup Platin sarıda kül tonu çok az da olsa barınmaktadır. Saç dipleri genellikle küllü platin tonlarından bırakılmakta ve ayda bir dip boyası yapılarak saç renginin uzun süre kalıcılığı sağlanabilmektedir.

Platin saç boyasını kuaförde yaptırmadan önce mutlaka yapmış olduğu çalışmaları instagram sayfasında takip etmenizi öneririm. İstanbul ‘da Serdar Akbulut bu konuda başarılıdır. 2019’da bu saç rengini koyu renkten elde etmenin maliyeti kuaföre göre değişmekle birlikte Fiyatlar en az 400 ile 1000 tl arasıdır.

rehber: platin sarısı saç rengi ve modelleri 1

Saç Boyaları

Platin sarısı daha çok profesyonel kuaförlerin elde edebildiği bir saç rengi olduğu için ev kullanımı saç boyalarında platin saç rengi boyaları bulmak kolay değildir. Bu alanda İgora 9/5.1 Saç boyası hem saçlardaki turunculuğu almak için hem de platin sarı saç rengi elde etmek için kullanılır. Aynı şekilde Garnier’in 9.5. 1 Saç boyası ‘da buna yakın bir renktir. Ancak İgora Royal ile daha kalıcı ve profesyonel renkler elde edilebilmekte.

rehber: platin sarısı saç rengi ve modelleri 2

Yine Neva Color’un Gümüş Giri saç rengi platin sarı saç rengi elde etmek için kullanılan saç boyalarındandır.

rehber: platin sarısı saç rengi ve modelleri 3
rehber: platin sarısı saç rengi ve modelleri 4

Evde Platin Sarı Nasıl Elde Edilir?

Evde bu saç rengini elde etmek için saçlarınızı royal ile açmanız gerekmekteedir. Bunu yaparken Olaplex saç bakım ürünü kesinlikle kullanmanız gerektiğini hatırlatalım. Yoksa saçlarınız elinizde kalabilir. Fiyatı uygulama şekli aşağıdaki görsele tıklarsanız ulaşabilirsiniz.

rehber: platin sarısı saç rengi ve modelleri 5

Kimlere yakışır

Açık tenliyseniz, kaşlarınız inceyse ve koyu renkli değilse platin sarısı muhtemelen size yakışacaktır. Ancak ten ve doğal saç rengini dikkate alıp profesyonel bir değerlendirmede bulunabilecek tek kişi kuaförünüzdür. Öncesinde mutlaka kuaförünüzün görüşlerini alınız. Bu saç rengini en güzel taşıyan Türkiye’deki kadınlardan birisi Seren Serengildir.

Platin sarının daha doğal ve küllü tonlarından elde edilen bu saç renginin hangi saç boyaları ile elde edildiği ve ayrıntılı rehber için görsele tıklayınız.

rehber: platin sarısı saç rengi ve modelleri 6
rehber: platin sarısı saç rengi ve modelleri 7
rehber: platin sarısı saç rengi ve modelleri 8

Seren Serengil ve Platin sarısı Saç rengi

rehber: platin sarısı saç rengi ve modelleri 9
img0336uq
açık-platin-sarısı-saç-rengi-367x500

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

4 yorum

[…] saç renklerinin en açık tonu platin sarısıdır. Platin alında beyaz-gümüş tonlarını ifade eder. En koyu renk ise küllü koyu sarı […]

Cevapla

[…] saç renklerinin en açık tonu platin sarısıdır. Platin alında beyaz-gümüş tonlarını ifade eder. En koyu renk ise küllü koyu sarı […]

Cevapla

[…] bir estetik güzeli olan Rabia açık buğday tenli ve sıcak bir cilt tonuna sahip. Tamamen açık platin saç rengi ve hatta gümüş saç rengi dediğimiz kar beyazı platin saç rengini de deneyen Rabia yine […]

Cevapla

[…] albümü için imaj çalışmasında saçlarını Platin sarıya çeviren ve Kylie Minogue benzeyen Simge 4 ay sonrasında tekrar sürekli kullandığı çikolata […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et