Tüm Saç Renkleri

Kumral Saç Rengi Tonları – Modelleri ve Boyalar

Sevdiklerinizle Paylaşın

Konuda kumral saç renginin tüm tonlarını, Kumral Ombre, Doğal bebek kumral saç rengini, balyajlı kumral tonlarını bulabileceğiniz. Ayrıca Kumral saç renginin en güzel örneklerini ve boyayacağınız saç renklerinin anlatımı da konuda yer almaktadır.

Türkiye’de doğal olarak kumral saç renginde olan koyu kumral saç renkleri hariç fazla bayan yoktur. Konuda’da görebileceğiniz gibi, Kumral gri rengin açılmış tonudur ve genellikle, saçları koyu sarı ve yaz bebek kumralı olanların 20’li yaşlarda doğal saç renkleri bu tonlardadır.

Açık Kumral

Bu konuda farklı tonlarda saç renklerini ileteceğim. Bazı renk tonlarında ana saç rengi ve saç dipleri kumral olduğu için bu konuda kumral tonu olarak eklenmiştir. Örneğin aşağıdaki saç rengi dore ışıltılı ancak kumral ( yani kahverenginin açılmış gri tonlarını barındırdığı için altın kumral saç rengi diyebiliriz.

Doğal Kumral Saç Renkleri

Doğal kumral saç renkleri genellikle Slav ırklarında, Avrupa ve Amerika’da rastlanmaktadır. Doğal kumral saç renklerinde kahverengi ve kumral tonlar birlikte karışık halde bulunabilmektedir.

Soğuk Kumral

Kumral Kahve Saç Rengi

Kumral Sarı Saç Rengi Tonu

Ballı Kumral

Kumral Saça Ombre Modelleri

Son yıllarda moda olan ve hemen hemen tüm bayanların en beğendiği saç boyama yöntemlerinden olan Ombre, saçlarının tamamını boyamak istemeyenlerin tercih ettiği en popüler saç boyama uygulamasıdır. Saçların dip kısımlarının koyu, uç kısımlarının ton ton açığa dönüştüğü bu ışıltılar saçlarının güneşten açılmış gibi doğal durmasını sağlar. Her saç rengine uygulanabilen ombre modeli, kumral saçlarda çok daha kolay yapılabiliyor. Çünkü ombre işlemine en yatkın, her saç tonuna uyum sağlayan, en doğal saç rengi kumral saç rengidir. Doğru renklendirme uygulamasıyla, kahverengi saçları hiç olmadığı kadar göz alıcı ve ışıltılı yapan Ombre Renkleri ile sizde bambaşka bir hava yakalamak istiyorsanız Kumral saç rengine uygulanabilecek Ombre Renkleri makalemizi dikkatle okuyunuz.

Karamel Ombre

Son yılların en popüler renklerinden Karamel tonlarda ombre, kahverengi saçlara en yakışan ombre stillerinden. Bu parlak bir görünüm ve tatlı ışıltılar dalgalı doğal bırakılmış saçlar ile muhteşem duracaktır.

Bronde

Saçımı hangi renge boyatsam diye düşünüp, sarının sıcaklığı ve kahvenin rahatlığından vazgeçmek istemeyenlerdenseniz sarının en doğal en yumuşak tonu brondeyi deneyebilirsiniz. Sarı ve kumral tonların birleşiminden oluşan Bronde rengi, doğal kahve saçlarına boyut kazandırmak için idealdir!

Bakır Ombre

Parlak bakır, kızıl renginde bulunan hafif ışıltılar kahve saç renklerine yakışan ombre görünümlerinden. Hem daha sağlıklı hem de ışıltılı gösterecek bakır ombre bizce çok çekici ve havalı!

Balyaj

Günümüzde hala popülerliğini koruyan, 70’li yıllarda Fransız kuaförler tarafından keşfedilen balyaj, saçların tıpkı güneş ışığında saatlerce kalmış gibi güneş gölgeli, doğal yansımaları olan bir görünüm veriyor.

Sarı Ombre

Küllü sarı tonlarında balyajlar kahve saçlara sanki güneşten açılmış bir görünüm verirken mükemmel bir parlaklık da katacaktır.

Bal Rengi Balyaj

Kumral Saçlarına bal rengi balyaj deneyerek sıcak, parlak, canlı görünüm elde ederken, tüm gözleri üzerinde toplayabilirsin!

Kız Çocuklarında Doğal Kumral Saç

İşte bebek kumral saç renginin gerçek doğal saç rengi.

Saç Boyaları – Evde Saç rengi

Bu saç rengini saçlarınız kahverengi ise çok açık küllü sarı ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirsiniz. Bu saç rengini esmer hanımlara asla önermiyorum. Beyaz tenli yada buğday tenliyseniz hiç düşünmeden boyatabilirsiniz.

Avon 8.1 Küllü açık sarı saç rengi

Loreal – Kumral 7

6.1 Açık küllü kumral saç rengi

admin

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.
Mezuniyet Balo Abiye Gece Elbiseleri

52 thoughts on “Kumral Saç Rengi Tonları – Modelleri ve Boyalar

  1. benim saçım koyu kahve renginde ve saçımın uçlarını boyamak itiyorum ve tenim ne bugday tenli nede esmer orta renkte sizce saçımın uçlarını hangi renge boyamalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir