Tüm Saç Renkleri

Ballı Kızıl Saç Rengi – Saç Boya Uygulaması

Kızıl – Bakır ve Karamel saç renklerinin bir karışımı olan Ballı Kızıl Saç rengi uygulayabileceğiniz bakır ve kızıl tonlarındaki en güzel saç renklerinden biridir. Aşağıda bu saç rengini hangi saç boyaları ile elde edebileceğiniz – hangi saç boyalarını karıştıracağınızı anlatacağım. Zira kendim 6 sene önce 3 yaz bu saç boyasını tercih ettim ve yaklaşık saçlarımı 8 kere bu saç boyasını elde etmek için boyadım. Sonuçta güzel saç rengi tonları aldığımı söyleyebilirim. Benim kullandığım saç rengi ise aşağıdaki saç renginin tam olarak aynısıydı.

Saç Boyaları ve Evde Boya uygulaması

Öncelikle belirtmek isterim ki bu saç boyalarını en iyi bulabileceğiniz saç boya markaları ve boya numaraları aşağıda şu şekildedir;

ballı kızıl saç rengi
Bazıları bakır tonları olarak da belirtir. Önemli olan sizin hangi saç boyasını kullanmanız gerektiğini bilmeniz.

İgora Royal; 7.4 Majirel 8.4 ( daha açık tonu aşağıdaki saç rengine yakın )

Loral: 7.43 tarçın bakırı ile Sıcak Bakır Kahve 6,45

Directions + Manic Panic Saç boyalarında eğer daha önce saç boyaları karıştırma deneyiminiz varsa bu saç boyalarını karıştırarak da elde edebilirsiniz.

Ballı kızıl saç rengi genel olarak kızıl saç renginin dana açık bir tonunu yani karamel ile kızıl arasında kalır. Altın tonlarında açık renk bir kızıl tonudur.

Bu saç renginin biraz daha açık ve Bakır saç rengi olarak tonlanan Çilek Sarısı saç Rengi ‘de eminin çok hoşunuza gidecektir.

Çilek sarısı bal kızılı saç rengi
Çilek Sarısı saç rengine de benzeyen güzel bir bakır kızıl saç rengi

Hem Bakır hem de kızıl ancak karamel tonları ve bal tonlarının da olduğu bu saç renkleri özellikle 25 ile 45 arasındaki kadınlar için ideal bir saç rengidir.

altın bal kızılı saç rengi

Ballı Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bu saç rengi sadece beyaz tenlilere daha çok yakışmaktadır. Özellikle cilt alt tonu soğuk olan beyaz yada açık buğday tenli kadınlar bu saç rengini tercih edebilirler. Bunun haricinde son derece sıcak bir saç rengi olduğu için sıcak cilt alt tonu olan kadınlar bu saç rengini tercih ettiğinde saçları esmer yüzleri fazla sıcak tonlarında görüneceğinden yakışmayacaktır. ( Yüzünüzü kapatır, makyajınızı göz renginizi kapattır. )

Önemli: Cilt alt tonunuzu bilmiyorsanız öğrenmek için ilgili konumuza bakabilirsiniz.

bal kızıl saç rengi beyaz ten
Beyaz tenlilere daha güzel bir renk katmakta ve sıcak ile soğuk renk birbirlerinin Notrlemektedir.
altın kızıl saç rengi

Ne kadar Kalıcı

Bildiğiniz gibi her bakır ve kızıl saç rengi saçlarınızda sürekli aktığı için uzun süre dayanmayan saç boyalarıdır. Bu nedenle 4-5 haftada saçlarınızdan akar ve 2 ayda bir saçlarınızı tekrar boyamak zorunda kalırsınız.

altın kızıl kahve saç rengi
b21ca0f40e46cae3460a35fc50408b84
d637ac862836183b44041b18ded84210
f4a6598149f1041d91f8efc73e5f6fb6
0d9ddd7ba3547971edc990fc3c333502

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

1 Yorum

merhaba 6.fotoğraftaki kadının ismi nedir acaba?

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et