implant
Tüm Saç Renkleri

Kumral Saç Rengi Tonları – Modelleri ve Boyalar

Kumral saç rengi özellikle soğuk cilt alt tonu olan kadınlara en çok yakışan saç rengidir. O kadar etkili bir renktir ki doğal saç rengini en iyi şekilde yansıtan saç rengi kumral saç rengi tonlarıdır.

Kumral kelime anlamı olarak: saçlarında açık renklerin yanında ( koyu sarı, sarı gibi içerinde kül rengi olarak adlandırabileceğimiz Gri ve kahverengi saç renklerinin yoğun şekilde var olmasını ifade ederi.

Son Güncelleme: 24.07.2019

implant
Bebeklerde doğal Altın sarısı saç rengi ve Kumral

Sarı saçlı olan bebekler özellikle Türkiye’de yaşları ilerledikçe daha koyu kumral saç tonlarına doğru saç renginde değişim gösterirler. 2-4 yaşlarına kadar bebek sarısı, 4-7 yaş arasında bebek kumralı 7 yaşından 14 yaşına kadar açık kumral ve sonrasında da koyu kumral saç rengine doğru koyulaşır.

Doğal kumral saç rengi

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kumsal saç rengi soğuk bir renktir. Küllü ton olarak da nitelendirebiliriz. Küllü saç renkleri ve Kumral saç rengi en çok sıcak cilt alt tonu olan kadınlara yakışır.

Cilt alt tonunuzu bilmiyorsanız belirlemek için hazırladığımız konuya bakmanızı öneriyorum.

Beyaz tenli ve sıcak alt tonu olan kadınlara yakışan bir saç rengidir.

Buğday tenli olan kadınlarda notr cilt alt tonu, sıcak alt tonu olan kadınlarda yakışan bir saç rengidir.

Esmer tenli kadınlarda yine cilt alt tonu belirleyicidir. Sıcak cilt alt tonu olan kadınlar kumral saç rengini kullanabilir.

Yaş Aralığı Hangi Yaşlarda İdeal?

Bu saç rengi doğal bir saç rengi olduğu için ten renginize uyumlu olduğu her yaş aralığında kullanılabilir. Saçlarını doğal renkte kullanmak isteyen kadınlar saçlarında beyazlar çıkana kadar bu saç rengini kullanabilir. En ideal ve en çok yakışan yaş aralığı ise 16-25 yaş arasındadır.

Kumral Saç Rengi Tonları Nelerdir?

Doğal bebek kumralı : 2-8 yaş arasında var olan kumral saç rengidir.

Açık Kumral: Genellikle Avrupa – Amerika’daki kadınların doğal saç rengi açık kumral ( Koyu sarı diyenler de oluyor ) tonlarındadır.

Koyu Kumral: Türkiye’de en çok görülen doğal saç renklerinden birisidir. Genellikle sarı saçlı olan kız çocukları büyükçe koyu renkli saçlara dönüşür.

Evde Kumral Saç Rengini Nasıl Elde Edebiliriz.

Saçlarınızı kumral saç boyası haline getirmek için önceki saç renginizin ne renk olduğu çok önemli.

Koyu saçlarda: Saçlarınız koyu ve koyu kahverengi saç rengi ise iki yöntemde saçlarınızı istediğiniz kumral saç rengine boyayabilirsiniz.

Saçlarınızı açarak: Saçlarınızı oryal + Oksidan ile açarak ( Saç açıcı kremler , jeller de olabilir) Saçlarınızı açık turuncu rengine dönüştürmeniz gerekir.Sonrasında istediğiniz kumral saç rengine boyayabilirsiniz.

Saçlarınızı saç boyası ile 2-3 kere boyayarak ( 2-3 ayda ) : Bu yöntemde istediğiniz kumral saç rengini 1 yada 2 ton daha açık tonunu seçmeniz gerekir. Örneğin 7.1 saç rengini elde etmek istiyorsanız 8.1 saç boyasını kullanabilirsiniz. Saçlarınız yarım ton kadar açılacaktır. Bir kaç boyamada ( Arada 1-2 ay bekleyin ) saçlarınız istediğiniz saç rengine gelir.

Saçlarınızda Yeşillenme olursa: Saçlarınızda kızıl pigmentler yoksa saçlarınız yeşillenebilir. Bunun için de Saçlardaki Yeşillik Nasıl Gider? bu konumuzu okuyunuz.

Açık Kumral

Bu konuda farklı tonlarda saç renklerini ileteceğim. Bazı renk tonlarında ana saç rengi ve saç dipleri kumral olduğu için bu konuda kumral tonu olarak eklenmiştir. Örneğin aşağıdaki saç rengi dore ışıltılı ancak kumral ( yani kahverenginin açılmış gri tonlarını barındırdığı için altın kumral saç rengi diyebiliriz.

Açık kumral saç boyaları: Loreal 6.13, Kumral Küllü 7,1 saç boyası ile son derece güzel kumsal saç renkleri elde edebilirsiniz. Açık kahverengi ağırlıklı küllü bir saç boyasıdır. Loreal saç rengi kataloğundan diğer kumral saç boyalarına bakabilirsiniz.

Daha açık bir kumral saç rengi için ise Loreal markasının Kumral 7.0 saç boyasını tercih edebilirsiniz.

Doğal Kumral Saç Renkleri

Doğal kumral saç renkleri genellikle Slav ırklarında, Avrupa ve Amerika’da rastlanmaktadır. Doğal kumral saç renklerinde kahverengi ve kumral tonlar birlikte karışık halde bulunabilmektedir.

Doğal kumral saç rengi genellikle bebeklikte saçları sarı olan kadınlarda yaygın olarak ve doğal bir şekilde bulunur.

Bu saç rengini elde etmek için Neva Color Saç boyasından 7 Numaralı kumral saç boyasını tercih edebilirsiniz.

Soğuk Kumral Saç Rengi

Soğuk Kumral saç rengi gerçekten son derece güzel bir saç rengidir. Genellikle kadınlar bu saç rengini elde etmeyi çok ister. Koyu kahverengi saçları olanlar için elde etmesi en kolay saç renklerindendir.

Yapmanız gereken İgora Royal 8.2 / 7.2 Gibi saç boyaları ile boyadığınız zaman saçlarınız hem daha koyu hem de soğuk kumral saç rengine yakın bir saç elde edebilirsiniz.

Kumral Kahve Saç Rengi

İçerisinde daha çok kahverengi barındıran ama aynı zamanda da küllü kumral tonlarını da barındıran nispeten içerisinde dorelik ( altın sarı ) yansımalar da bulunan bir saç rengidir. Genellikle Avrupa ve Amerika’da doğal saç renkleri bu tonlardadır.

Kumral Dore Sarı Saç Rengi Tonu

Koyu sarı olarak da adlandırılabilen bir saç rengidir. 8.1 saç boyaları ile genellikle bu saç rengini elde edebilirsiniz. Saçlarınız zaten kumral tonlarda ise bu saç rengini evde elde etmeniz son derece kolay olacaktır.

Ballı – Bal Köpüğü Kumral

Kumral saç rengine / Bal köpüğü saçlar krepe balyaj ile yada saçlarının bir kısmına boyanarak elde edilebilir.

Saçlarınız kumral ise saçlarınızı balköpüğü saç rengine boyayarak da aşağıdaki örneklerde verdiğim gibi son derece güzel ballı – bal köpüğü saç renkleri elde edebilirsiniz.

Kumral Saça Ombre Modelleri

Son yıllarda moda olan ve hemen hemen tüm bayanların en beğendiği saç boyama yöntemlerinden olan Ombre, saçlarının tamamını boyamak istemeyenlerin tercih ettiği en popüler saç boyama uygulamasıdır. Saçların dip kısımlarının koyu, uç kısımlarının ton ton açığa dönüştüğü bu ışıltılar saçlarının güneşten açılmış gibi doğal durmasını sağlar. Her saç rengine uygulanabilen ombre modeli, kumral saçlarda çok daha kolay yapılabiliyor. Çünkü ombre işlemine en yatkın, her saç tonuna uyum sağlayan, en doğal saç rengi kumral saç rengidir. Doğru renklendirme uygulamasıyla, kahverengi saçları hiç olmadığı kadar göz alıcı ve ışıltılı yapan Ombre Renkleri ile sizde bambaşka bir hava yakalamak istiyorsanız Kumral saç rengine uygulanabilecek Ombre Renkleri makalemizi dikkatle okuyunuz.

Kumral ve Karamel Ombre

Son yılların en popüler renklerinden Karamel tonlarda ombre, kahverengi saçlara en yakışan ombre stillerinden. Bu parlak bir görünüm ve tatlı ışıltılar dalgalı doğal bırakılmış saçlar ile muhteşem duracaktır.

Kumral saç ve Bronde

Saçımı hangi renge boyatsam diye düşünüp, sarının sıcaklığı ve kahvenin rahatlığından vazgeçmek istemeyenlerdenseniz sarının en doğal en yumuşak tonu brondeyi deneyebilirsiniz. Sarı ve kumral tonların birleşiminden oluşan Bronde rengi, doğal kahve saçlarına boyut kazandırmak için idealdir!

Bakır Kumral Ombre

Parlak bakır, kızıl renginde bulunan hafif ışıltılar kahve saç renklerine yakışan ombre görünümlerinden. Hem daha sağlıklı hem de ışıltılı gösterecek bakır ombre bizce çok çekici ve havalı!

Kumral Saçlarda Balyaj Uygulaması

Günümüzde hala popülerliğini koruyan, 70’li yıllarda Fransız kuaförler tarafından keşfedilen balyaj, saçların tıpkı güneş ışığında saatlerce kalmış gibi güneş gölgeli, doğal yansımaları olan bir görünüm veriyor.

Kumral saçlarda Sarı Ombre

Küllü sarı tonlarında balyajlar kahve saçlara sanki güneşten açılmış bir görünüm verirken mükemmel bir parlaklık da katacaktır.

Kumral saç Rengi ve Bal Rengi Balyaj Uygulaması

Kumral Saçlarına bal rengi balyaj deneyerek sıcak, parlak, canlı görünüm elde ederken, tüm gözleri üzerinde toplayabilirsin!

Kız Çocuklarında Doğal Kumral Saç

İşte bebek kumral saç renginin gerçek doğal saç rengi.

Saç Boyaları – Evde Saç rengi Elde etmek için

Bu saç rengini saçlarınız kahverengi ise çok açık küllü sarı ile 1 yada 2 boyamada elde edebilirsiniz. Bu saç rengini esmer hanımlara asla önermiyorum. Beyaz tenli yada buğday tenliyseniz hiç düşünmeden boyatabilirsiniz.

Avon 8.1 Küllü açık sarı saç rengi

Loreal – Kumral 7

6.1 Açık küllü kumral saç rengi

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

43 yorum

Hülya hanım sevgiler. Öncelikle Cİlt alt tonunuz da önemli. Cilt alt tonunuz soğuksa daha çok yakışacaktır çünkü 7.57 Palette aslında bakır tonların bulunduğu sıcak bir kahverengi. Renk çok güzel ama uygulaması zor. Üstelik açıldıkça turuncu gibi saçlarınızda kalabilir. Karamel tonlarda olduğunuzu varsayar isek sorun olmayacaktır. Açıcı kullanmadan boyadığınızda saçınız yine karamel kahve tonlarında olur.

Cevapla

Merhaba ıgora 8.50 ve 9.40 ı karıştırmayı düşünüyorum(umarım güzel sonuç olur) aynı katalog rengini elde etmek için kaclik oksidan kullanmalıyım yardımcı olur musunuz. Sac rengim açık kumral 8.0 igora ile boyalı.

Cevapla

Merhabalar %6’lık oksidan kullanabilirsiniz.

Cevapla

[…] ve renkleri ile adından sıkça söz ettiren güzelin son zamanlarda kullandığı perçemli kumral saçları hem kendisine çok yakışmış hem de saçlarına bambaşka bir hava […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et