Sevgililer günü Hakknıda Her şey

2019 Saç Uçlarına Balyaj Modelleri

Güncelleme: 31.01.2019

Saç uçlarına balyaj uygulaması doğru teknikler ve saç rengi geçişleri sağlandıktan sonra görüntünüzü tamamen değiştirebilir.
Krepe balyaj, ombre veya röfle bu uygulamalar ile benzer teknikleri içerir. Renk geçişi yaparken ton farkını iyi belirlemek çok önemlidir. Yoksa istemediğiniz bir sonuç elde edebilirsiniz.

Örneğin: saç dipleriniz oldukça koyu kumral ve saç uçlarınız küllü sarı olduğunda bu başarılı bir sonuç olmayacaktır.
Yine aynı şekilde karamal saç renginiz varsa siz saç uçlarını açtırıp 8.1 10.1 gibi boyalar ile küllü sarıya boyarsanız saç geçişi güzel görünmez.
Saçlarınız kızıl, kestane , bakır saç rengi tonlarında ise yine çok dikkatli olmanız gerekir. Bu tarz saç renklerinde uygulamaları bakımlı kadında soru sorarak yada bir uzman tavsiyesi alarak uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Özellikle hafif buğday tenli genç kızların sıklıkla tercih ettiği bir saç rengi uygulaması olan saç uçlarına uygulanır. Nasıl uygulandığını aşağıda yer alan konuda görebilirsiniz.

Saç Uçlarına balyaj uygularken dikkat etmeniz gerekenler

Diplerle uçlar arasında en fazla 2-3 ton renk geçişi olması önemli. Bu renk geçişini sağlarken kendi saç renginiz, saçlarınızın renginin boya yada doğal olup olmadı vb. önemlidir.

Uyumlu balyaj renkleri;

-Kumral Saça- sarı tonları,açık kumral,bal köpüğü gibi renkler

-Siyah Saça-  kızıl ve bakır tonları

-Kahverengi Saça- açık kahve,altın kahve,ballı kahve,karamel,karamel kahve gibi saç renkleridir.

Kahverengi Saça Krepe Balyaj Modelleri

Krepe Balyaj Modelleri

Balköpüğü Balyajlı Saç Renkleri

Balköpüğü Balyajlı Saç Renkleri

Altın Sarısı Balyajlı Saçlar

Balyaj Renkleri

Kumral Saç Üzerine Balyaj Modelleri

22 thoughts on “2019 Saç Uçlarına Balyaj Modelleri

 1. Merhaba 🙂
  Öncelikle her biri çok hoş renkler ama ben özwllikle 15.resimdeki saç rengine bayıldım tam olarka rengi nedir ?

 2. sitenizi sürekli takip ediyorum ve gerçekten çok hoş ve yararlı fotğraflar ve bilgielr paylaşıyorsunuz. Ben de saçımın rengini değiştirmek sitiyorum ve tam oalrak istediğim renk 21. fotoğraf. Acaba o fotoğraftaki bayanın saç rengini öğrenebilir miyim

  1. Merhaba Eda Hanım 21. resimdeki saç rengi açık kahverengi saç uçlarına altın karamel balyaj uygulanmış.

 3. meraba.. 3 numaralı sactaki renkler nedir? cok hoş.saç rengim aynı böyle uclardaki balyajın rengi bana yakışır dıye dusunuyorum lütfen cevap verir misiniz??

  1. Merhaba Özge Hnaım dipler koyu kumral uçlarda ise koyu küllü sarı krepe balyaj uygulanmış.Bu saç rengi size çok yakışacaktır Özge Hanım kesinlikle denemenizi öneririm 😉

 4. meraba.benim saç rengim 8 numaralı saçla aynı uçlarındaki balyajı evde hangi boyayı nasıl uygulayarak elde edebilirim yardımcı olurmusunuz

  1. Fatoş Hanım uçlarda çok açık küllü kumral balyaj uygulanmış bu rengi evde elde etmeniz çok güç küllü sarı saç boyası ile boyasanız dahi hafif de olsa turunculuk oluşur. Kuaförde boyatmanız daha doğru olacaktır.

  1. Merhaba serpil hanım tam göremiyorum biraz uzak kalmış saç. dipler 6-7 numara. uçlar ise altın sarısı dediğimiz 10.3 krepe balyaj tekniği uygulanmış..

 5. Mrthaba benim sac rengim dogal kestane renk. Biya yok. Ombre yaptirmak istiyorum . Karamel uyar mi ki. 6. Resmi begendim.birde 9 u.adlari be bu renklerin. Tesekkur ederim.

  1. 6’da kprepe balyaj var altın sarısı. 8.3 mesela yada 10.0 olabilir açık sarı. Ama koyu kestane saça bunlar gitmez. Dore tonlar olabilir saçınıza. Yada 2 ton uçlarını açtırabilirsiniz. Çok ince krepe balyaj yapacaksanız altın sarısıda olur.

  1. Siyahsa uçlara 10.1 9.1 gibi küllü sarı uygulayın yarım ton kadar açılacaktır o da bir ışıltı sağlar azda olsa. Oksidanla da karıştırabilirsiniz deneyimli iseniz.

  1. Dipler bayanın doğal saç rengi, çikolata kahvesi ( açık tonlu olanlar 5. gibi.) Uçlarında ise 10.0 açık sarı saç boyası var. dore ışıltılar isterseniz 10.3 gibi boyalarda katılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir