Tüm Saç Renkleri

Gri Saç Tonu Kimlere Yakışır?

Neredeyse 3-4 yıl önce hayatımıza giren gri saç rengi en başta fazla yadırgansa da sonrasında büyük bir ilgi gördü. Bir çok ünlü kişiden, ev hanımları, öğrenciler, çalışan kadınlar hatta erkekler tarafından çok sevilen bir saç tonu oldu.

gri saç
Kaynak: @uls_genc

Özellikle beyaz saçın fazla hakim olduğu kişilerde kullanım rahatlığı sağlıyor. Diğer renk seçeneklerine göre uyum sağlaması ve oluşturduğu asıl görüntüsü ile tercih sebebi oldu.
Saçlarını her renge boyamak ve yakıştırmak senin elinde. “Gri saç tonunu çok seviyorum ama bana asla yakışmaz” düşüncesi çok yanlış. Yakışması için ten renginize uygun tonu bulmanız bunun en kolay yolu.

Gri Saç Tonu Nasıl Seçilir?

  • Teni koyu ya da buğday tonlarına sahip olan kişiler, asla açık tonlarda gri renk tercih etmemeli. Bu cildinizin çok daha soluk görünümde olmasına sebep olur.
  • Koyu ya da buğday tonlarda bir tene sahipseniz, grinin en koyu tonları olan siyah renginin baskın olması sizi olduğunuzdan daha genç gösterir. Gri tonunu ise daha hafif yoğunlukta seçmek yüze aydınlık katar.
  • Siyah saça gri gölgelendirmeler tarzına modernlik katacak.
  • Ten renginiz çok açık bir tona sahip ise , açık tonlarda griler, grinin baskın olduğu hatta yoğun olduğu modelleri seçebilir.
  • Açık tene sahip kişiler gri saçların uçlarına istediği renkte ombre uygulayabilir.
  • Açık tene sahip kişiler aynı zamanda grinin küllü tonu olan, metalik küllü gri, tonlarındaki gri saç rengini denemeli.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et