Tüm Saç Renkleri

Yüzdeki Koyu Lekeler için Maske tarifleri

Sizin de yüzünüzde güneş lekelerine bağlı olarak ya da kaş bıyık alırken hatalı uygulamalar ile koyu lekeler ortaya çıktı mı? Bu koyu lekeleri yok etmenin bir yolunu benim gibi arıyorsanız gelin benim denediğim ve %70 başarılı olduğum cilt beyazlatıcı doğal maske tariflerine birlikte bakalım

1.Maske Tarifi

Bu maske ile yağlı cilt sahiplerine ve karma cilt sahiplerine çok rahat uygulanabilmektedir.

yüzdeki koyu lekeler için maske tarifleri
Yüzdeki Koyu Lekeler

Maskemizin içeriği; 1 salatalık, 1 çay bardağı yulaf ezmesi, 1 çorba kaşığı yoğurt olarak sıralayabiliriz.

Salatalığımızı alıp kâsenin içerisine rende yaptıktan sonra hemen üzerine yulaf ezmesini koyuyoruz. Sonrasında yoğurdumuzu da ekleyip, tahta kaşık ile kıvamı hamura yaklaşıncaya dek karıştırıyoruz.

Güzelce yıkanmış cildinizin üstüne sürdükten sonra 10 dakika gibi bir süre cildinizde tutup sonrasında soğuk su ile cildinizi durulayın. Bu maske tarifini haftada bir kez kullanma uygun görülmektedir.

2.Maske Tarifi


Cilt lekeleri için ikinci doğal maske tarifimize geçiyoruz. Yalnız şunu söylemek gerekiyor; bu maskeyi çilek alerjisi olanlar ve C vitaminine karşı alerjisi bulunan kişiler asla kullanmasın.

Maskemizin içeriği; 3 adet orta boy çilek, 1 çorba kaşığı lavanta yağı, 1 çay kaşığı kadar bira mayası olarak sıralayabiliriz.

Çileklerimizi lavanta yağımızı ve bira mayamızı bir kâse içerisinde harmanlıyoruz. Sonrasında krem kıvamında bulunan sıvı olan iyice yıkanmış cilt üzerine uyguluyoruz. Maskemizin göz ve ağır bölgesine değmemesine özen gösterin. Maskemizi 15 dakika gibi bir süre sonra ılık su ile durulayarak çıkartıyoruz. Bu maskeyi haftada sadece bir kez kullanılması tavsiye edilir.

3.Maske Tarifi


Hemen maskemizin içeriğine geçecek olursak; 1 çay kaşığı bira mayası, 1 çorba kaşığı yoğurt ve durulamak için de 1 adet süt.
Bira mayası ve yoğurdu bir tabak içerisinde karıştırıyoruz. Bu karışımı temiz olan cilt üzerinde yaklaşık 20 dakika kadar bekletildikten hemen sonra öncesinde soğuk süt ile durulayıp ondan sonra soğuk su ile yüzümüzü temizliyoruz. Bu maskeyi haftada sadece bir kez kullanılması tavsiye edilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et