Tüm Saç Renkleri

Locoderm Krem ve Merhem Ne İçin Kullanılır?

Locoderm krem mikroorganizma kaynaklı olmayan çeşitli deri hastalıklarına (dermatoz) bağlı seyreden kızarıklık, kaşıntı, deride pullanma, ciltte tahriş ve diğer alerjik semptomların hızlıca giderilmesinde etkili kortikosteroid içerikli ilaçtır.

Locoderm Etken Maddesi

Locoderm etken madde olarak her bir gramında bir mg hidrokortizon-17-bütirat içermektedir. 

Kullanım Alanları

Locoderm krem ciltte çeşitli sebeplere bağlı meydana gelen kızarıklık, kaşıntı, tahriş, pullanma, kabarma gibi problemlerin tedavisinde doktorlar tarafından sıkça reçete edilmektedir. İlaç aynı zamanda sedef ve egzama hastalıkları ile bunlara eşlik eden kaşıntının giderilmesinde ve destek tedavisinde de kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli

Doktorunuz şikayetlerinizin tipine ve şiddetine göre günlük uygulama dozunuzu belirleyecektir. İlaç doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği sürece günde 1-3 kez ince bir tabaka halinde rahatsızlık hissedilen bölgeye ovarak uygulanmalıdır. Kremi günde üç defadan fazla cildinize sürmeniz önerilmemektedir.

Locoderm krem gebelik kategorisi “C”dir. Ancak doktor tarafından omaylandığı sürece kullanılabilir.

Muadil İlaçlar

Locoderm muadili ilaçlar Hipokort ve Locoid’dir.

Locoderm Yan Etkileri

Locoderm krem kullanımına bağlı yaygın bir yan etki raporlanmamıştır. İlacın seyrek olarak görülen yan etkileri ise Adrenokortikal baskılanma, göz içi basınçta artışla birlikte katarakt riskinde artış, deride renk bozukluğu veya bazen çizgilerle seyreden incelme (genellikle geri dönüşümsüz), derideki kan damarlarında genişleme, aşırı kıllanma (hipertrikoz), deride yanma hissi, uygulama bölgesinde kaşıntı şeklindedir. Aynı zamanda ilacı kullandıktan sonra ağız, yüz veya boğazda şişlik, nefes almada güçlük, kan basıncında ani düşme gibi belirtiler görülmesi ilaca karşı alerjiniz olduğunun göstergesidir. Bu gibi yan etkilerden herhangi birini fark etmeniz durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. 

Locoderm Fiyat

Locoderm %0.1 30 gram kremin 2020 güncel satış fiyatı 15.54 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et