Tüm Saç Renkleri

Selülit Tedavisi İle Portakal Görünümünden Kurtulma

Daha çok kadınlarda büyük sorun olan selülit belirli bir yaş aralığı sonrasında kötü görüntüye yol açabilmektedir. Her 10 kadından 8 tanesinde görülen selülit aynı zamanda bir sağlık problemi olarak sayılmaktadır.

Selülit görünümden kurtulmak ve sağlıklı görünmek için ilk olarak selülit oluşumunu ortadan kaldırmak gerekmektedir. Sağlıklı beslemenin tam olmasına rağmen selülit görünümü olabilmektedir. Bunun için vücutta östrojen hormonuna dikkat etmek gerekmektedir. Kadınlarda etkisi daha fazla olan bu hormonun etkileri direkt olarak vücutta portakal görünümü yapmaktadır. Selülit tedavisi Ankara için önerebileceğimiz estetik merkezleri ve doktorları buradan bulabilirsiniz.

selülit tedavisi i̇le portakal görünümünden kurtulma 1

Bacaklarınızda portakal görünümü özellikle yaz aylarında her kadını rahatsız eden bir durumdur. Bu sadece kadınlarda değil erkekler de olur. Ancak fiziksel görünüşleri ile dikkat çeken kadınlar’da son derece dikkat çekicidir.

Portakal Görünümlü Bacaklar Neden olur?

Sağlıklı beslenme dışında selülitin oluşumu ( Aynı zamanda biz buna bacaklarda oluşan portakal görünümü adını da veriyoruz ) birçok şeye bağlı olabilmektedir. Bunun için kişilerin;

 • Aşırı ve dengesiz beslenme
 • Kilo alımı
 • Hareketsizlik
 • Şekerli yiyeceklerin artışı gibi durumlara dikkat etmemesi ile selülit oluşumu başlamaktadır.
selülit tedavisi i̇le portakal görünümünden kurtulma 2

Bu durumların genel olarak da dikkate alınmaması ile kişiler kilo almaya başlar. Sağlıksız alınan kilolarda obez olma yolunda ilerleme göstermektedir. Önceden fark etmek ve portakal görünümünde iken olaya müdahale etmek bu durumların olmasını da sonlandıracaktır. Sağlıklı beslenmeyi ve düzenli spor yapmayı yaşam biçimi haline getiren kişiler selülit sorunu ile pek karşılaşmamaktadır.

Vücutta Görülen Selülit Tipi Çözümü

Ancak görüntüde belirgin olan selülit oluşumunun sebepleri yukarı da bulunuyor. Kişilerin bu durumlara dikkat etmesine rağmen de selülit görünümü devam edebilmektedir. Bu yüzden öncelikle selülit tipinin test edilmesi ve hangi ölçüde selülitin olduğu belirlenmelidir. Hormonal ve dolaşım sistemine bağlı olarak oluşan selülitte uzman tarafından yapılan kontrol ile çeşidine karar verilebilmektedir. Selülit tedavisi Ankara sonuçlarında da ilk olarak uzman kontrolüne önem verilmektedir. Böylece uygulanacak yöntemin etkisi hızlı kalıcılığı yüksek olabilmektedir. dereceli olarak belirlenen selülit oluşumunda gözle görülen sonuç portakal görünümüdür. 

Selülit derecelerinin tedavi yöntemleri de farklı şekillerde olmaktadır. Cildin sıkılaması ve portakal görünümün yok olması ile başlangıçta olumlu sonuç almak mümkündür. Diğer evrelerde cilt altında bulunan yağ ve su sağlıklı olarak alınmalıdır. Kişilerin beslenme kilo almaya karşı selülit oluşumu dışındaki nedenleri de bu alanda önemlidir. Bu nedenler;

 • Oturma ve sabit kalma bozuklukları
 • Kabızlık
 • Düz taban kişilerin yanlış yürüme ve durma teknikleri şeklinde oluşum sebepleri vardır.
selülit tedavisi i̇le portakal görünümünden kurtulma 3

Selülitlerden Sağlıklı Olarak Kurtulma

Uzmanlar tarafından uygulanan yöntemler ayını zamanda selülit oluşumunu kalıcı olarak etkilemektedir. Bu yüzden de selülit tedavisinde bulunmak isteyen kişilerin ilk olarak cilt muayenesi yaptırması gerekmektedir.  Cildinizdeki farklılığı görmek ve selülit hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.drbuketyildirim.com sayfasını inceleyebilirsiniz. Evre şeklinde bulunan selülit tedavilerine göre uygulanan yöntemler;

 • Non – invazif teknolojiler; ince görünüm içinde tercih edilen bu yöntemlerde teknolojik uygulama yapılmaktadır. Vshape teknolojisi ile cilt sıkılaşarak selülitli görünümde ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda masaj tekniğinin de yapılması ile cilt üzerinden fark edilir şekilde incelme görülecektir.
 • Accent XL Vshape; cilt alt dokusunda işlem yapan bu uygulamada en çok portakal görünümü ortadan kalkmaktadır. Seans aralığı ile yapılan bu işlem sonrasında cilt altındaki yağ ve su birikintileri gidecektir. Buna bağlı ödem oluşumları da bu yöntem ile giderilmektedir.
 • Vela Shape; selülitli görüntü giderken bir yandan bölgesel incelme de sağlanmış olacaktır. Daha çok bacak ve çevresi alanlara yapılan kızılötesi enerji ile küçülmede söz konusudur. Küçülme ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyenler için vazgeçilmez olarak tercih edilmektedir.
 • Mezoterapi; özel olarak hazırlanan maddelerin selülitli bölgeye enjekte edilmesi ile yapılan bu yöntemde yağ hücreleri enerjiye dönüştürülmekte ve kısa sürede cilt altındaki yağ ve su birikintisi yok olmaktadır.  Basen ve kalça bölgesinde tercih edilen bu işlem karın bölgesinde de kısa sürede etki göstermektedir.

Bu işlemlerin yapılmasının ardından kişilerin sağlıklı beslenmeye ve düzenli spor yapmaya devam etmesi de uzmanlar tarafından önerilmektedir. Böylelikle bir daha selülit oluşumu da görülmeyecektir. Selülit tedavisi Ankara ile vücut tipinize en uygun yöntemi değerlendirebilirsiniz. Uzman kişiler ile yapılan görüşme sonrasında da doğru yönteme başlayabilirsiniz.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et