Tüm Saç Renkleri

Yumurta akının cilde faydaları nelerdir?

Yumurta akı yüksek protein kalitesiyle vücut fizyolojimizin yanı sıra saç ve ten üzerinde de birçok olumlu etkisi vardır. Fakat bugün sizlere sadece cildimiz üzerindeki etkilerinden bahsedeceğiz.

yumurta akı

1- Cildi sıkılaştırır

Vücudumuzdaki hücrelerin büyüyüp çoğalması hatta yenilenmesi için temel şeylerden biri de proteinin varlığıdır. Bu sebeple yumurta akının içerdiği protein nedeniyle hücrelerin çoğalmasını hızlandırarak gözenekleri sıkılaştırır. Gözeneklerin sıkılaşması sonucu ciltte siyah nokta ve sicilce oluşumu büyük ölçüde engellenmiş olur.

2- Cildi derinlemesine temizler

İçerdiği lizozom gibi doğal biyo-enzimler nedeniyle cildi derinlemesine temizler.
Bunun sebebi ise lizozomun zararlı mikroorganizmaları ve toksik maddeleri uzaklaştırma özelliğinden kaynaklanır.
Bu nedenle cilt temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3- Cilt gözeneklerini sıkılaştırır

Yumurta akının içerisinde bulunan aktif aminoasitler ve ağır aminoasitler cildin gözeneklerini doldurarak sıkılaştırıcı bir etkiye neden olur.
Ve cilt dokusunun kalitesini arttırıcı ve güçlendirici etkilere neden olur.

4- Ciltteki yağı oranını dengeler ve fazla yağı arındırır

Aynı zamanda doku kurutucu etkisiyle ciltteki fazla yağı emer bunun neticesinde ciltte sivilce oluşumu azalır.
Diğer bir yandan ciltteki leke ve siyah nokta görünümünde azalmaya neden olur.

İlgili Yazılar

2 yorum

Yumurta akının gerçekten de mucizevi olduğunu düşünüyorum. Yumurta akını ben de haftada bir kez kullanıyoruz. Normalde yağlı bir cilde sahip olduğum için yüzümde zaman zaman sivilceler oluşmaktaydı ama yumurta akı ile yapılan maskeleri deneyimledikten sonra hem cildimde ki yağ oranı dengelendi ve eskisi gibi yağlı görünümden kurtuldum hem de sivilce sorunuma çare bulmuş oldum.

Cevapla

Cildime uzun zamandır bir şey yapmıyordum. Biraz bakım yapmak ve doğal bir bakım olmasını istiyorsanız kesin bunu denemelisiniz. Ben denedim ve başarılı sonuçlar aldım. Yazan faydalar da aynen oldu. Siz de bu tarz bir şey istiyorsanız denemeli ve faydasını görmelisiniz. Her şey için teşekkürler.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et