Tüm Saç Renkleri

Sığla Yağı Nedir? Bilmeniz gereken 9 Faydası

Sığla yağı, pek çok faydasının olması ve doğal yollarla kolaylıkla üretilmesi nedeni ile bilinen ve Türkiye’de yıllık 7-8 ton kadar üretimi yapılan bir doğal yağdır. Yapısı yarı akışkandır. Doğal olarak üretimi ise Sığla ağacının kabuklarının soyulması ve suda kaynatılması ve sonrasında da süzülmesi ile oluşur.


Sığla yağının asıl kullanma nedenlerinden biri stresi azaltma özelliği bulunmasıdır. Ayrıca kanser tedavisinde de çok önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca cilt üzerinde var olan izler , cilt lekeleri ameliyat izlerinin yok edilmesinde de doğal olarak kullanılır.

Sığla yağının Faydaları

Sığla yağı içerisinde bulundurduğu maddeler ile ağrı ve iltihabı azaltıcı etkiye sahiptir.

sığla yağı nedir? bilmeniz gereken 9 faydası 2
Sığla Merhemi

Bağışıklık sistemini daha da güçlü yapar.

Uyku sorunu yaşayan hastalara da doktorlar tarafından önerilmektedir. Bunun sebebi rahatlatıcı ve bahsettiğimiz gibi stresi azaltmasından dolayıdır.

Bağırsak hareketlerini kolaylaştırdığından dolayı sindirim sistemini rahatlatır.

Hormonlarımızı düzenlemesinin yanı sıra doğurganlık oranını artırdığı görülmüştür.

Doğal özeliklerinden kaynaklı olarak cildi pürüzsüzleştirir ve yaşlanmayı geciktirir.

Ayrıca cildimize zarar veren bakteri, virüsleri ve cilt lekelerini ortadan kaldırıp daha gergin ve hoş bir cilde sahip olmayı sağlamaktadır.

Özellikle önemli bir faydası da hafızayı güçlendirmesidir. Bu özelliği ile beynimizin öğrenme fonksiyonlarını geliştirerek unutkanlık gibi hastalıkları da ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

Uyarı: Her doğal ürünü kullanırken bahsettiğimiz gibi yeter miktarda abartmadan kullanmak oluşabilecek yan etki ve fazla kullanım sonucunda oluşacak zararları engelleyebilir.

7 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et