Tüm Saç Renkleri

Acnelyse Krem Nedir? Muadili ve Etkileri

Acnelyse özellikle sivilce tedavisinde dermatologların en sık reçete ettiği kremdir. Piyasada farklı etken dozlara sahip 3 farklı krem olarak bulunur.

İçerdiği retinoik asit miktarına göre %1, %0.5 ve %0.25 türleri vardır. Piyasada diğer türleri bulunmakla birlikte hekimler tarafından %1 lık olanı reçete edilmektedir.

İçerdiği A vitamini cildin yüzeysel ve derin tabaklarının yenilenmesini uyarır ve sağlıklı bir cilde kavuşmaya yardımcı olur.

acnelyse krem
Fotoğraf kaynak: @guzelliginkimyasi

Acnelyse Etken Madde

Acnelyse kremin 1 gramının içerisinde 1,15 mg Retinoik asit (vitamin A) bulunur. Bunun yanı sıra setil alkol, propilen glikol gibi ilacın etkisine yardımcı maddeler içermektedir.

Acnelyse Kullanım Alanları

Acnelyse krem temel olarak siyah nokta ve döküntü ile birlikte seyreden sivilcelerin tedavisi amacıyla reçete edilir. Egzama, Sedef ve Balık pulu gibi döküntülü hastalıkların tedavisinde de cilt yenilenmesini uyardığından olumlu sonuçlar verir.

Nasıl Kullanılmalıdır? Akşamları olmak üzere günde bir kez temiz cilde uygulanır. İlaç kullanımı sırasında güneş ışığına maruziyetten kaçınılmalıdır.

acnelyse krem nedir? muadili ve etkileri 2
Görsel Kaynak: @ curlysmakeupblog

Acnelyse Muadilleri

Acnelyse krem muadil ilaçları arasında: Azelderm krem, Clindoxyl jel, Zoretanin kapsül ve Eritretin krem sayılabilir.

Acnelyse Yan Etkileri

Acnelyse vücutta iltihabi yanıtı uyardığından dolayı kullanılmaya başlandığı ilk günlerde sivilce ve döküntülerde artış yapabilir, batma ve sıcaklık hissi oluşturabilir. Eğer kızarıklık ve döküntüler çok artarsa ilaca bir gün ara verilmeli fakat tamamen kesilmemelidir. Nihai etki 2 hafta gibi bir süre sonunda ortaya çıkmaya başlar. 

Aşırı duyarlılık gelişirse ilaç kesilmelidir. Fazla kuruluktan korunmak için cildi fazla ovmaktan kaçınmak gerekir. İhtiyaç duyulursa nemlendirici krem kullanılabilir.

UYARI: Gebelerde ve 12 yaş altı çocuklarda kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Acnelyse Fiyatı

Acnelyse krem 2019 satış fiyatı 49,25 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları için aşağıdaki konumuzu okuyabilirsiniz.

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et