Tüm Saç Renkleri

Ağda Sonrası Kızarıklıklar Nasıl Geçer

İstenmeyen tüyler için kullanılan yöntem ağda ile tüyleri kökünden alarak ortalama 1 ay, pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Ağda biraz acılı bir süreçtir. Cilt hassaslığı durumunda ise ağda sonrası kızarıklık meydana gelmektedir.

Ağda yaptıktan sonra kızarık oluşmasına engel olabilir aynı zamanda oluşan kızarıklara pratik yöntemler ile çözüm üretebilirsiniz. 

Ağda Sonrası Kızarık Oluşması Nasıl Engellenir?

  • Ağda içeriğinde bulunan maddelere alerjiniz olabilir. Ufak bir noktada test etmenizi öneririz. Cilt hassasiyeti olan kişiler, parfümlü ağda kullanımı yerine sade kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Ağda sonrası oluşan yanmayı  ve kızarık oluşumunu engellemek için ağda öncesinde cildinize pudra sürmelisiniz. Pudra ağdanın cilt yerine tüylere yapışmasını sağlayarak, cildin tahriş olmamasını sağlar.
  • Ağda işlemi tamamlandıktan sonra, mutlaka bebek yağı ile masaj yaparak tüm kalıntıları cilt üzerinden temizlemelisiniz.  İyi temizlenmesini durumlarda cildiniz çok hassas hale gelerek kaşıntı ve kızarıklık oluşur.
  • İçerisinde Aleovera bazlı kremler, cildi rahatlatarak sakinleşmesini sağlar.
  • Kızarıklık oluşan bölgeye soğuk kompres uygulaması yapmak cildi rahatlatır.
  • Regl döneminde ağda yapmak doğru bir zamanlama değildir. Bu dönemlerde  daha fazla acı duyabilir ve daha fazla kızarıklık problemi ile karşılaşabilirsiniz.  
  • Ağda sonrası sıcak su ile duş almak, kan dolaşımını artırır. Bu durumda cildin daha fazla tahriş olmasına sebep olur.
  • Ağda sonrası yoğurt ve karbonatı karıştırarak  uygulamak, cildi rahatlatır ve kızarıklıkların yok olmasını sağlar.
  • Ağda ve epilasyon öncesinde uyuşturucu kremleri ve spreyleri deneyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et