Tüm Saç Renkleri

Yılbaşı Yemek Masası Düzenleri ve İkramlar

Özellikle hristiyanlar için hem dini hem de geleneksel bir önemi olan ama Tüm dünyada adeta aynı günde kutlanan tek gün olan Yılbaşı bizler için sadece yeni bir yıla girmek – eğlence ve parti anlamına geliyor. Ailelerin – Eş dost ve akrabaların bir araya gelip kutladığı bu özel günde eğer kutlamanızı evde yapacaksanız yada bir parti hazırlıyorsanız Yemek masası – atıştırmalıklar ve ikramlar ile ve özellikle yılbaşı hindisi sunumu ile alakalı farklı konseptlerde sizler için parti yemekleri nasıl görsel olarak sunulur hoş ve güzel görülür hep birlikte onlara bakacağız.

yılbaşı yemek masası düzenleri ve i̇kramlar 4
Yılbaşı ağacı ile harika bir fotoğraf. Kendinizi şımarmak isteyen kadınlara

Yılbaşı İçin Masa Düzenleri

Türkler geleneksel olarak geniş aile masalarında masa örtüleri, peçeteler ve en fazla şamdan ile masa süslemesi yaparken yabancılar bu konuda daha çok duvar ve tavan süsleri yine masada bulunan parlak ve ışıltılı figürler ile süslemeleri daha renkli ve farklı konseptlerde yapmaktadırlar.

parti-masa-sunum-004
parti-masa-sunum-008

Yılbaşı Hindisi Sunumu

Tüm dünya’da gelenekselleşen yılbaşı yemeği hindidir. Hindi neredeyse her zaman fırına atılarak pişirilir. Türkiye’de genellikle kestaneli iç pilavı hazırlanır. Neredeyse tüm dünya da hem kestane ve kajulu sunum yapar yada farklı soslar ile dilimlenerek sunulur.

yılbaşı yemek masası düzenleri ve i̇kramlar 5
kestane ve kajulu hindi
yılbaşı yemek masası düzenleri ve i̇kramlar 6
İç plavlı hindi
yılbaşı yemek masası düzenleri ve i̇kramlar 7
Portakal soslu dilimlenmiş biberiye sunumlu Hindi

Mutfak kültüründe füzyon mutfağı olarak da geçen ufak küçük yiyeceklerden, ufak ayrıntılardan görsel bir şölen yaratarak güzel lezzetleri misafirlerinize de sunabilirsiniz. Biraz zahmetli olmakla birlikte yapılışları aslında hiç de yetenek gerektirmiyor. Ufak detayları birleştirmek yeterli 🙂

parti-masa-sunum-001

Yılbaşı İçin İçecek Önerileri ve Görsel Sunum

İçecek sunumlarında genellikle şampanya kullanıldığını belirtelim. Bunun haricinde alkol kullanacaksanız çeşitli meyve aromaları ile kullanılan farklı konseptler hazırlayabilirsiniz.

parti-masa-sunum-003
parti-masa-sunum-005
parti-masa-sunum-011
parti-masa-sunum-015

Küçük Atıştırmalıklar

Kurabiye – makaron ve ve son derece güzel görünen küçük ufak tatlı lezzert fikirleri için aşağıdaki görsellerimize bakabilirsiniz.

parti-masa-sunum-006
parti-masa-sunum-007
parti-masa-sunum-009
parti-masa-sunum-010
parti-masa-sunum-014

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et