Tüm Saç Renkleri

Genç Odaları İçin Yaratıcı Dekorasyon Önerileri

Genç odası dekorasyonu, oluşturmak için vereceğimiz yaratıcı önerileri keşfedin. Genç odası dekroasyonu denildiğinde akla gelen ilk konu, genç odası mobilyalarının seçimi, devamında ise, odanın genel dekorasyonu hakkında olmaktadır. İşte bu iki etmen, odanın genel dekorasyonu belirleyen ana etmenlerin başında gelmektedir. Hem mobilyalar (aksesuarlar dahil) hem de iç mekan dekorasyonu genel olarak konsepti oluşturmaktadır. Bu iki etmeni birlikte düşünmek gerekmektedir. Ancak öncelikle mükemmel dekroasyonu oluşturmadan, nelere dikkat etmeniz gerektiğini birkaç madde ile sınırlayalım.

  1. Odanın m2 ölçüsü ve biçimi oldukça önemlidir. Odanın büyüklüğüne bağlı olarak oluşturacağınız konsept ve odaya dahil edeceğiniz mobilyalar değişiklik gösterecektir. Büyük yaşam alanlarında herhangi bir sınırlama bulunmuyorken, daha ufak yaşam alanlarında, yaratıcı fikirlere daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.
  2. Tarz ve beğeniler. Odayı kullanacak gencin, nelerden hoşlandığı bilinmelidir. Örneğin mobilyaların renkleri, motifleri, halı ve perdelerin tarzı gibi bir çok etmen bu sınırlamanın içerisine girmektedir.
  3. Odanın daha çok ne için kullanılacağı belirlenmelidir. Genç odasının, bir çalışma odası mı, yoksa genel kullanıma hizmet etmesi için mi dekore edildiği belirlenmelidir. Çalışma odaklı bir oda oluşturmak için daha farklı mobilyalara, daha çok eğlence ve hobileri icra etmek için daha farklı mobilya ve dekorasyon etmenlerinin kullanılması gerekmektedir.
  4. Odayı kaç kişinin kullanacağı da oldukça önemlidir. Bu doğrultuda tercih edilecek mobilyaların sayısı bu doğrultuda şekillenecektir.
genç odası takımı önerileri
Genç Odası Takımı Önerileri

Yukarıdaki sıraladığımız maddeler dahilinde genç odası dekorasyonunuzu oluşturmaya geçebilirsiniz.

Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Genç odası dekorasyonunu oluştururken ortama seçeceğiniz, genç odası mobilyaları, hayallerinizdeki konsepti desteklemelidir. Rengi, tasarımı, motifleri ve kullanışlı yapısı ile seçeceğiniz mobilyalar hemen hemen tüm ihtiyaçlarınıza yanıt vermelidir.

Öncelikle tek kişilik karyolanızın mutlaka bazalı olmasına özen göstermenizi öneriyoruz. Bazalı tek kişilik karyolalar, ekstra iç hacim sundukları için yer tasarrufu sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Takım içerisinde gelecek olan gardırobunuzun da, iç haciminin sizin tercih ettiğiniz kıyafetler ile uyumlu olması yararınıza olacaktır. Örneğin, sıklıkla uzun boylu elbiseler kullanıyorsanız, yüksek ve uzun elbise askılık alanının daha geniş olmasını isteyebilirsiniz. Ya da, daha çok sweetshirt gibi katlanabilir kıyafetleri tercih ediyorsanız, sık raf düzeni olan bir iç dizayn sizin için uygun olacaktır.

Çalışma masasınızın seçimi de oldukça önemlidir. Çalışma masanızın ölçüleri ve kullanım alanı sizin için önemliyse buna uygun bir takım yada özel masa ölçüsü talebinde bulunabilirsiniz.

genç odaları
Genç Odaları
genç odaları i̇çin yaratıcı dekorasyon önerileri 1

Yaratıcı Fikirler

Genç odası içerisinde mobilyalarınızın seçimini yaptıktan sonra ekstra hobi alanları oluşturarak, odanızdaki eğlenceyi ve konsepti özgünleştirebilirsiniz. Uğraşmak istediğiniz veya uğraştığınız hobileriniz ile ilgili eşyaları barındırabileceğiniz bir köşe oluşturabilirsiniz. Örneğin, resime bir ilginiz varsa, tual köşesi, müzik aleti çalıyorsanız, müzik aletinizin yer aldığı bir alan, ya da daha çok oyun ve konsol oyunları oynamayı seviyorsanız, mükemmel bir oyun köşesi oluşturabilirsiniz. Bunun için armut koltuklar, yer minderleri, lambader, abajur gibi eşyalara ihtiyacınız olabilir.

Yaratıcı fikirlere aydınlatma önerilerini de dahil edebiliriz. Led ampuller ya da şerit led aydınlatmalar ile mükemmel dekorasyonu oluşturabilirsiniz. İsterseniz çalışma masanıza, isterseniz kitaplığınıza  ya da karyolanızın baş ucuna dolayacağınız şerit ledler gece mükemmel bir ambiyans oluşturmanızı sağlyacaktır.

Daha da çılgınca bir fikir ortaya çıkartmak istiyorsanız, tavana takılacak sağlam bir kanca ile, odanızın hemen ortasına mükemmel bir salıncak takabilirsiniz. Böylece kitabınızı okurken, dinlenirken, müzik dinlerken bu salıncakta sallanarak zihninizi boşaltabilirsiniz.

Odanızın tavanına takacağınız disko topu ve led aydınlatma ile rengarenk bir oda oluşturabilir ve eğlenceli bir oda ambiyansına sahip olabilirsiniz.

Odanızın girişine sizi anlatan bir tabela yerleştirebilir, odanızın içerisine de sevdiğiniz sözlerden oluşan tabelalar, posterler, duvar aksesuarları asabilirsiniz.

Genç odalarını keşfetmek için tıklayabilirsiniz.

genç odaları i̇çin yaratıcı dekorasyon önerileri 2
genç odaları i̇çin yaratıcı dekorasyon önerileri 3
genç odaları i̇çin yaratıcı dekorasyon önerileri 4
genç odaları i̇çin yaratıcı dekorasyon önerileri 5
genç odaları i̇çin yaratıcı dekorasyon önerileri 6
genç odaları i̇çin yaratıcı dekorasyon önerileri 7
genç odaları i̇çin yaratıcı dekorasyon önerileri 8

12 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et