Tüm Saç Renkleri

Duvar Örtüsü Nedir? Nereden Alınır

Duvar örtüsünün günümüzde en çok kullanımı yurtdışında özellikle Amerika’dadır. Yabancılar Tapestry adını verdikleri bu örtüğü çok amaçlı olarak kullanırlar. Mandala ile birlikte hatta kendileri yaparlar. Eğer dekorasyon fikirlerinden yeni bir ilham almak isterseniz konumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

Tapestry kelime anlamı ile “dokuma resmi” anlamına gelmektedir. Özellikle Amerika’da çok yaygın olarak kullanılan bir ürün olan “duvar örtüsü”‘nün yurt dışı fiyatlarının maliyetler yüksek olduğundan oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz.

duvar örtüsü nedir? nereden alınır 1

Dekoratif amaçla kullanılan duvar örtüsü bohem bir tarzın öncüsü gibidir. Ölçüsüne göre bütün bir duvarı boydan boya kaplayabilen duvar örtüleri yaptırabileceğiniz gibi istediğiniz boyutlarda ( belki bir tablo boyutunda ) duvar örtüsü tercihiniz de olabilir. Özellikle yatak odasında ve çocuk odasında sıklıkla kullanılan duvar örtüleri genellikle belirli motifler işlenerek oluşturulmaktadır. Minimal çizgilerin daha çok tercih edildiği duvar örtülerini Mutfak , kolidor ve salonda da kullanabilirisiniz.

duvar örtüsü nedir? nereden alınır 2

Boyutlarına göre Fiyatlarının makul seviyede olduğu duvar örtülerinin özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkün;

  • Kumaşının %100 hafif polyester olmasına karşın ipeksi bir görünüş ve dokunuş hissiyatı oluşturduğunu söyleyebiliriz.
  • Kenarları dikişli olduğundan iplik atmaz, tiftiklenmez, parçalanmaz.
  • Ürün 30 derece sıcaklıkta rengini hiç soldurmadan ilk günkü canlılığı ile yıllarca korunabilir.
  • Duvar örtüsü ile birlikte duvara yapıştırabilmeniz için yapışkan özel aparatı size gönderilecektir.
duvar örtüsü nedir? nereden alınır 3

Masa Örsüsü ve Plaj Şalı Olarak Kullanın

Kumaş boyutları modele göre değişmekle birlikte 150cm’e 150cm’dir. oldukça uzun bir boyut olup bu duvar örtüsünü isterseniz yaz aylarında kumsalda plaj şalı olarak kullanabilir hatta masa örtüsü şeklinde de kullanabilirsiniz.

Pratik bilgi : Tek kumaştan elbise yapmayı bilen maharetli eller için elbise kumaşı olarak da kullanabilmeniz mümkündür.

duvar örtüsü nedir? nereden alınır 4

PasajHome’un Resmi internet sitelerinden satın alabilirsiniz: Duvar örtüsü

Nerede Satılır?

Yeni yeni Türkiye’de tanınmaya ve bilinmeye başlanan duvar örtüsünü her yerde bulamayabilirsiniz. Türkiye’de ilk üretimi ve satışı Pasajhome tarafından yapılmıştır. Şu anda bu ürünleri Türkiye’de satışını yapan en önemli markadır.

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

2 yorum

Elif Ekici  -  21 Kasım 2019 / 14:40

Çok iyi düşünülmüş gerçekten çok amaçlı kullanılması hoşuma gitti yakın zamanda bir tane edinmeyi düşünüyorum

Cevapla

yorumunuz için teşekkürler.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et