Tüm Saç Renkleri

Evde En Kolay Bakılan 10 Saksı Çiçek Çeşitleri ve İsimleri

Bu içeriğimizde sizler için derlediğimiz evde bakabileceğiniz 10 farklı ve en kolay saksı çiçek çeşitlerini ve isimlerini derlemeye çalıştık. İçeriğimiz sürekli güncellenmektedir

Bazı küçük işlemlerle çiçeğinizi sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Saksı çiçeklerde en önemli işlemler şunlardır;

  • Evinizdeki güllerin boyunları bükülürse önce sıcak suya ardından soğuk suya batırın. Etkisini göreceksiniz.
  • Saksı çiçeklerinizdeki kurt ve böceklerden sıkıldıysanız sigara küllerinizi saksıya koyabilirsiniz. Böylece çiçekteki kurtlar ve böcekler çiçekten uzaklaşacaklardır.
  • Sulamalarınızda soğuk su kullanmayın. Bunun leke ve çürük oluşumuna neden olduğu kanıtlanmıştır. Bunun için sulamalarda oda sıcaklığındaki kireçsiz suyu kullanmaya özen gösterin.
  • Saksı değişimleri çok önemlidir. Bunun için yeni saksıyı önceden temizleyip havalandırmalısınız.
  • Bitkilerinizin yerleri çok önemlidir. Sürekli olarak başka bir yere taşırsanız bu bitki için zararlı olacaktır. Bitkinin uzun süreli şekilde kalabileceği yerler bulmalısınız.

Evde En Kolay Bakılan 10 Saksı Çiçek Çeşitleri ve İsimleri

Açelya Çiçeği: Yarı gölge alanlarda yaşayabilen bu bitki sıkça tercih edilmektedir. Bunun sebeplerinden birisi ise sık sulama istememesidir. Ayda 2-3 kez sulanması yeterlidir. Ancak güneşli bir yere koyarsanız haftada 1-2 kere vermeniz gerekecektir.

Akşam Sefası Çiçeği: Güneşin batmasına yakın çiçeklerini açan bu çiçek sabah olunca solar. Çiçeğin sulaması da 2 günde bir olacak şekilde olmalıdır. Toprağını kesinlikle kurutmamalısınız. Ne kadar iyi bakarsanız size o kadar güzel bir görüntü sergileyecektir.

Antoryum Çiçeği: Basit bakıma sahip olan çiçeklerden biridir. Ev ve ofis ortamlarına çok iyi uyum sağlarlar. Direk olarak güneş ışığı almamalıdır. Yaz aylarında hafta 3 kez kışın 10 günde bir sulanmalıdır.

Aslanağzı Çiçeği: Çok çeşitli renklere sahip bu çiçek hafif kokulu ve hoş görünümlüdür. Sulanması da basittir. Toprağı kurudukça su verilmelidir. Eğer güneş ışığını fazla alan bir yerde ise her gün sulanmalıdır.

@suzan_cavus

Atatürk Çiçeği: Kırmızı ile yeşilin birleştiği harika çiçekleri olan bir bitkidir. Bu çiçeğin sulaması için haftada 2 kez verilmesi yeterlidir. Kış aylarında bu süre 10 güne kadar çıkabilmektedir.

Ateş Çiçeği: Boyu en fazla 20-25 santimetreye ulaşan ateş çiçeği Haziran ayında çiçeğini açar ve bakımı iyi olursa Aralık ayına kadar çiçeklerini gösterebilir. Ateş çiçeğini toprağı kurudukça sulamanız yeterlidir.

@2020desufiolmak

Begonvil Çiçeği: Ege ve Akdeniz’in vazgeçilmezlerinden biri olan bu çiçek güneşi ve suyu çok sever. Toprağı kurudukça sulanması yeterlidir. Bu çiçeğin önemli özelliklerinden birisi bünyesinde böcek barındırmamasıdır.

Begonya Çiçeği: Oldukça dayanıklı ve bir o kadar da narin bir bitki olan begonya 2 günde bir sulanmalıdır. Kışın haftada 1 kere sulamanız da yeterli olacaktır. Begonya çiçeğini büyütürken farklı tür çiçeklere temasından kaçınmalısınız.

Boru Çiçeği: Gösterişli bir çiçeğinizin olmasını istiyorsanız boru çiçeği tam size göre. Boyu 1 metreye kadar ulaşabilen bu çiçeği toprağı kurudukça sulamanız yeterlidir.

@tumayaltinsoy

Cam Güzeli: Mevsimlik çiçeklerden biri olan cam güzeli ev ortamında iyi gelişim göstermez. Bu nedenle balkon ve bahçelerde yetiştirilmelidir. Sulanma konusunda toprağı kurumaya yaklaştığında sulamanız yeterlidir.

3 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et