Tüm Saç Renkleri

Turkuaz Saç Rengi ve Boyaları

Hem sıcak hem de soğuk bir renk tonu bulunan turkuaz son derece iddialı bir saç rengidir. Özellikle 16-24 yaş arası genç kızlarının en azından saçlarının bir tutamını boyadığı bu renk pastel pembe rengi ile özellikle çok uyumludur. Saçlarınızı ombre şeklinde renk geçişleri farklı tonlarda boyamak için de bu saç rengini elde edebilirsiniz.

Tutkuaz saç rengi mavi ve yeşil rengin karışımından elde edilir. Ancak bu saç rengini tabii ki mavi ve yeşil saç boyası alıp karıştırarak elde etmeyeceğiz. Türkiye’de de özellikle internette bulabileceğiniz Turkuaz saç boyalarından satın alarak bu saç rengini elde edebilirsiniz.

turkuaz saç rengi ve boyaları 1

Turkuaz Saç Boyaları

İngiliz markası Directions ve Sıra dışı renklerde dünya lideri olan Manic Panic gibi saç boya markalarında Turkuaz saç rengi bulunmaktadır. Bunun haricinde klasik saç boya markalarında bu tarz saç renkleri bulunmamaktadır.

Turkuaz Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Turkuaz saç rengi saçlarınızı açmadan elde edemezsiniz.Saçlarınızı Platin tonlarına kadar açmanız gerekir ( Eğer açık ve net bir saç rengi elde etmek istiyorsanız )

turkuaz saç rengi ve boyaları 2

Saçlarınızı hiç açmadan özellikle koyu saçlarda turkuaz saç boyası ile boyadığınızda farklı renkler elde edebilirsiniz. Krepe tarağı ile bu şekilde mavi ışıltılar elde edebilirsiniz.

turkuaz saç rengi ve boyaları 3

Platin saç rengi ile bu şekilde saç renkleri elde edebilirsiniz. Hem saçınızıa farklı bir renk tonu ekler ve saçınızın parıldamasını sağlar hem de çok daha canlı ve güzel bir saç rengi elde edersiniz.

turkuaz saç rengi ve boyaları 4

Turkuaz Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Turkuaz notr bir renk tonu olduğu için hem sıcak hem soğuk cilt alt tonlarına da yakışır. Buğday tenli, beyaz tenli ya da esmer olmanız farketmez bu saç rengi eğer turkuaz’ın güzel bir tonunu yakalarsanız size kesinlikle yakışacaktır.

Turkuaz Saç Renk Tonları

Turkuaz Saç rengi genel olarak parlak bir mavi rengi andırır ancak içerisinde yeşil tonları da barındırır. Farklı saç boya renkleri katarak istediğiniz tonlarda saç rengi elde edebilirsiniz.

turkuaz saç rengi ve boyaları 5
turkuaz saç rengi ve boyaları 6
turkuaz saç rengi ve boyaları 7

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et