Tüm Saç Renkleri

Rennie Nedir? Kullanımı ve Kullanızı Yorumları

Sıklıkla gastrointestinal sistemi ilgilendiren hastalıklarda reçetesiz de kullanılabilen Rennie ilacı mide yanması, yemek borusunda mide içeriğinin gelmesine bağlı olarak zorlu yutma şikayeti olması, ince bağırsak ve mide ülseri hastalıklarında hekimlerin sıklıkla tercih ettiği bu ilaç mutlaka düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Etken Maddesi

İlacın etken maddesinde 680 miligram kalsiyum karbonat ve 80 miligram magnezyum karbonat bulunmaktadır. Her iki etken madde de mide asiditesini azaltmakta ve bu sayede gastrointestinal şikayetleri kısa bir süre içerisinde yok etmektedir. İlacın kullanımı her hastaya uygun olmamakla birlikte kısa sürede semptom gidermek amacıyla kullanılır.

rennie nedir? kullanımı ve kullanızı yorumları 1

Kullanım Alanları

Hekimler hastalarına gastrointestinal sistem ile ilgili şikayetlerinde bu ilacı çiğneme tableti olarak ya da şurup halinde kullanmalarını tavsiye etmektedir.

Yemek yedikten sonra oluşan mide yanması hissi, yenilen yiyeceklerin yemek borusunda yutma güçlüğü oluşturmasında, mide ve ince bağırsak ülserlerinde sıklıkla kullanılan bu ilaç mutlaka hekim kontrolünde olmalıdır. 

Yan Etkileri

Öncelikli olarak ilaç yüksek miktarda kalsiyum içerdiği için paratiroid bezleri ile ilgili bir sıkıntınız varsa daha sonrasında gelişecek maligniteler açısından dikkatli olunmalıdır. Böbrek taşı ya da kronik böbrek yetmezliğinde ve fosfat düzeyi düşüklüğünde doktor kontrolünde kullanılmasında fayda vardır.

Nasıl Kullanılır ? İlaç genellikle yemekten 1 saat sonra kullanılmakta ve gebeler için herhangi bir teratojen etkisi bulunmamaktadır.

Muadilleri

Gestapol, gastren, magcar.

Fiyatı

Rennie 2019 güncel fiyatı 10.24 TL ‘dir.

Kullanıcı Yorumları

Bende işe yaramamaktadır. lansor ve benzerleri daha iyidir.

Bunun şurup halde olanı rennie duo gastrenin muadilidir. ikisinin de tadı naneli gökyüzüne benzer. mideyi rahatlatır. bazılarını kesmez.

Benim gibi muptezel reflululeri kesmez. çare nexium

Tamamen büyülü bir ilaç, mideye inmesi ile yanma hissinin geçmesi inanılmaz.

https://eksisozluk.com/entry/78612163

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et