Tüm Saç Renkleri

Verrutol Nedir? Hpv ve Kremin Kullanımı

Verrutol ciltte ortaya çıkan ve halk arasında genital siğil olarak bilinen HPV enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan ilaçtır. Siğil daha çok parmaklarda ve elin dış kısmında görülür. Tedavi edilmeyen siğiller büyüyüp vücudun diğer kısımlarına yayılır ve temasla başkalarına bulaşabilir. 

Verrutol Etken Maddesi

Verrutol ilacı her 1 gramında 5 mg 5-fluorouracil asit ve 100 mg salisilik asit etken maddelerini içermektedir. Salisilik asit siğillerin yumuşamasını ve fluorouracil asidin nüfuz etmesini kolaylaştırır. Fluorouracil asit siğil içerisine işleyerek büyümesini engeller.

verrutol
Verrutol

Verrutol Kullanım Alanları

Verrutol cilt yüzeyinde ortaya çıkan siğillerin tedavisinde kullanılmaktadır. Siğile sebep olan HPV’nin çoğalmasını engeller. Siğiller küçülür ve yok olur. Aynı zamanda cilt üzerinde farklı bölgelere yayılmasını ve başkalarına bulaşmasını engeller.

Kullanım Şekli: Verrutol ilacını doktorunuz başka şekilde önermediği sürece günde 2-3 kez siğil üzerine uygulayınız. İlacı sağlıklı deriye uygulamayınız.

Uyarı: Verrutol ilacı hamileler, emziren anneler, 1 yaşından küçük çocuklar, ileri derece böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlar tarafından kullanılmaz. 

Muadil İlaçlar

Aynı etken maddeyi içeren etken madde bulunmamaktadır.

Yan Etkiler

Verrutol kullanımına bağlı olarak sık karşılaşılan yan etkiler arasında deride kızarıklık, iltihap, yanma, tahriş, kaşıntı, pullanma ve döküntü yer almaktadır. Daha seyrek karşılaşılan yan etkiler gözde kuruluk ve kaşıntı, ciltte ödem ve ülserdir. Bu gibi istenmeyen etkiler ortaya çıktığında doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Verrutol % 0,5 + % 10 15 gr solüsyonun 2020 güncel satış fiyatı 17.26 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Kesinlikle ilaçtır ve diğer ilaçlar gibi doğru düzgün ve dozunda kullanıldığında iyileştirir.  İlac kuruduktan sonra siğillerin üzerini plastik bir tabaka gibi kaplar. Bunu temizlemeden ikinci hatta üçüncü kez kullananların bir kez daha düşünmesini tavsiye ediyorum.

https://eksisozluk.com/entry/16396034

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et