Tüm Saç Renkleri

Saçlar Neden Uzamaz?

Saçların uzamamasına neden olabilecek pek çok faktör vardır. Bunlar vitamin eksikliği, genetik yapı, alkol ve sigara, beslenme ve hatta uykusuzluk bile olabilir. Bu sebepler göz önünde bulundurulup saçın uzamasına etki eden olumsuzlukların tespit edilmesi ve saçı güçlendirmek için bir takım yollar izlenmesi gerekir. Bir doktora başvurulup gerekli testler yaptırılabilir ve sorunun asıl kaynağı ortaya çıkarılabilir.

saç uzatma ve onarım
Saç Uzatma ve onarım

Saçlar Nasıl Güçlendirilir?

 Sağlıklı saç uzatmak için saçın kökten uca düzgün bir şekilde besleniyor olması gerekir. Çevresel faktörler saç köklerine zara verir ve beslenmelerini engeller. Bu nedenle saçın hafta 3-4 kez besleyici ve arındırıcı bir ürün ile yıkanması gerekir. Restorex uzama etkisi gösteren saç uzatma şampuanı serisi kullanarak saçlar rahatlıkla güçlendirilebilir. Saçın ihtiyacını karşılayacak ürünü kullanarak saçları güçlendirirken saç dökülmesi problemlerini durdurarak uzama sağlanabilir.

En Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

  • Kırıklardan kurtulmak; Saç uçlarında ki kırıklara saçlara zarar verir ve zamanla kopmalara neden olur. Saç uçlarında ki kırıkları düzenli olarak kesmek saç uzamasına daha çok yardımcı olur aynı zamanda saçta daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.
  • Soğuk duş yapmak; Saçlar kan dolaşımı sayesinde uzar. Soğuk su kan dolaşımını arttıran ve hücreleri canlandıran bir etkiye sahiptir. Bu nedenle saçları soğuk su ile yıkamak uzamasına fayda sağlayacaktır. Bütün duş boyunca soğuk su ile yıkanılamıyorsa da duştan çıkmadan önce 2 dakika saçları soğuk su ile ıslatmak hücreleri canlandırmaya ve kan dolaşımını arttırma da işe yarayacaktır.
  • Şampuan seçimi; Şampuan saç sağlığına doğrudan etki eden bir ürün. Bu nedenle doğru şampuanı kullanmak ve saçın şampuana karşı verdiği cevapları iyi gözlemlemek gerekir. Saç uzatılmak isteniyorsa ve saçta problemler varsa Restorex saç uzatma şampuanı serisinden saça uygun olan ürün seçilip kullanılmalı. 
  • Yastık kılıfı seçimi; Yastık kılıfı saça doğrudan temas eden bir üründür bu yüzden de saçın üzerinde ki etkisi büyüktür. Yastık kılıfının dokusundan dolayı çoğu zaman saçlar sabaha kadar şekil değiştirir ve elektriklenir. Bu nedenle yastık kılıfları sık sık değiştirilmeli ve mümkünse saten tercih edilmelidir. 

3 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et