Tüm Saç Renkleri

Kıvırcık Saç Bakımı için 5 Süreç

Eğer kıvırcık saçlıysanız kıvırcık saç bakımına inanmakla kalmaz düzenli olarak uygulamak zorunda kalırsınız. Bunun en büyük nedeni, bakımı en zor olan saçların kıvırcık saç tiplerinden çıkmasıdır.

Kıvırcık saçlı insanların bukleleri ya da saç dalgaları her gün aynı şekilde olmamaktadır. Bundan dolayı saçların birbirine karışması çok daha çabuk bir şekilde gerçekleşmektedir.

Kıvırcık saça sahip olan insanlar öncelikle saçınıza uygun bir saç kremi seçmeniz gerekmektedir. Günümüzde birçok marka kıvırcık saça özel olarak saç şekillendirici krem üretimini gerçekleştirmektedir. Bu kremleri kullanarak saçınızın çok daha rahat bir şekilde şekil almasını ve saçlarınızın daha gür durmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle tel tel duran saçlarınızın bütünleşmesiyle birlikte bukle halini alması daha kolay olur.

Kıvırcık Saç Bakımı İçin 5 adım

Kıvırcık saç bakımı en önemli kural saç tipinize uygun saç bakım ürünleri kullanmak ve bunu yaparken de düzenli ve sürekliliği sağlamak.

Saç Kremi

Kıvırcık saça sahip olan kişilerin saçları düz saça sahip olan kişilere oranla çok daha çabuk kırılır. Bundan dolayı saç kreminde en iyisini, size en uygun olanını seçmelisiniz. Hafta da 1 kez mutlaka saçınıza saç kremi uygulayarak şekillendirmelisiniz.

Syoss Curl Me 19 tl

Farmasi Style‘n Go Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakım Kremi 20 tl

Marc Anthony Strictly Curls 95 tl

kıvırcık saç bakımı için 5 süreç 1
Marc Anthony Strictly Curls

Urban Care Dalgalı Ve Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakım Şampuanı 250 ml + Sıvı Saç Kremi 200 ml 100 tl

Tarak Seçimi

Saçlarınızı yıkama esnasında çok fazla birbirine girmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle tarak seçimlerinizi çok dikkatli bir şekilde yapmanız gerekecektir. Kalın uçlu ve geniş aralıklı taraklar sayesinde saçlarınız çok daha iyi şekil almasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Bone Kullanmak

Yatmadan önce saçınıza bone kullanarak saçlarınızı yatıştırma fırsatını bulabilirsiniz. Böylelikle uyandığınız zaman daha az kabaracak saçlara sahip olacaksınız.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Spreyleri

Saçlarınızı açmak için muhakkak saç açıcı spreylerden faydalanmanız gerekmektedir. Aynı zamanda ıslak olan saçlarınızın suyunu iyice aldıktan sonra kurutma işlemine geçmelisiniz. Saçlarınızı dolandırmadan havlu yardımı sayesinde ıslaklığını alarak saçlarınızı düzgün ve dikkatli bir şekilde taramalısınız.

Kıvırcık saç bakımı için önemli unsurlar arasında şampuanınız yer almaktadır. Bunun için saç tipinize uygun olan şampuanı tercih ederek belirgin buklelere sahip olma fırsatını elde edebilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et